HDP’den seçim hamlesi: Masrafları karşılayacak

HDP’den seçim hamlesi: Masrafları karşılayacak

HDP İstanbul seçimlerine ilişkin çalışmalarına devam ederken, kampanyaya hakkında konuşan HDP Diyarbakır İl Yöneticisi  Binbir, bölge kentlerinden oy kullanmak üzere İstanbul'a gidecek olan seçmenlerin yol masraflarını karşılayacaklarını...

HDP İstanbul seçimlerine ilişkin çalışmalarına devam ederken, kampanyaya hakkında konuşan HDP Diyarbakır İl Yöneticisi  Binbir, bölge kentlerinden oy kullanmak üzere İstanbul'a gidecek olan seçmenlerin yol masraflarını karşılayacaklarını bildirdi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) yenilenmesine karar verdiği 23 Haziran’daki İstanbul seçimlerine sayılı günler kaldı. Tüm siyasi partiler çıkarma yaptığı İstanbul’da seçim çalışmaları aralıksız sürüyor.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), başlattığı kampanyayla bölgede bulunan İstanbul seçmenini sandığa taşıyacak.

Kampanyaya ilişkin konuşan HDP Diyarbakır İl Yöneticisi Edip Binbir, İstanbul'da ikamet eden tüm HDP'lilerin de oy kullanması için yoğun çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Partisinin aldığı karar doğrultusunda bölge kentlerinden oy kullanmak üzere İstanbul'a gidecek olan seçmenlerin yol masraflarını karşılayacakları bilgisini veren Binbir, bunun için seçmenlerin HDP il ve ilçe örgütlerine başvurması gerektiğini söyledi.