HDP'li Beştaş: Ortada çok ciddi bir saldırı zemini oluşturma çabası var

HDP'li Beştaş: Ortada çok ciddi bir saldırı zemini oluşturma çabası var

"Tüm suç işlerinde olduğu gibi burada da başrolü yine Süleyman Soylu kimseye bırakmadı"

HDP'li Meral Danış Beştaş, geçen hafta HDP Genel Merkezi'ne saldırı olduğunu ve milletvekillerinin tehdit edildiğini belirterek, "Ortada çok ciddi bir saldırı ve provokasyon zemini oluşturma çabası var" dedi.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, TBMM’de düzenlediği basın toplantısıyla gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Geçen hafta HDP Genel Merkezi'ne saldırı olduğunu, söz konusu olayın Diyarbakır'dan gelen ailelerin protestosu kılıfına sokulmaya çalışıldığını belirten Beştaş, "Ortada bir tertip var, iktidar aklı ve pratiği var" dedi.

Aynı gün parti genel merkezi önünde Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ın tehdit edildiğini ancak bugüne kadar bu konuda hiçbir şey yapılmadığını ifade eden Beştaş, konuyla ilgili sorumlulukları olduğunu söylediği bazı polis müdürlerinin isimlerini sıralayarak, savcıları göreve çağırdı. Bu 'tertibe' katılan herkesin, kendilerinin başlarına gelecek en ufak bir olaydan sorumlu olacağını vurgulayan Beştaş "Milletvekilimize 'seni çivilerim diyen zat kimdir?’ demiştim. Aradan geçen beş günde hiçbir açıklama yapılmadı. Ortada çok ciddi bir saldırı ve provokasyon zemini oluşturma çabası vardı… Tüm suç işlerinde olduğu gibi burada da başrolü yine Süleyman Soylu kimseye bırakmadı" diye konuştu.

 

"İktidarın tek derdi döviz kurunu sabit tutabilmek, fırlamasını önlemek"

Konuşmasında ekonomiye de değinen Beştaş, iktidarın enflasyonla mücadele etmek gibi bir önceliğinin olmadığını belirterek, "Tek derdi döviz kurunu sabit tutabilmek, fırlamasını önlemek. Enflasyonu düşüremeyeceğini de kabul etmiş. Üretimi de arttıramıyor. Üretim arttırılmadan enflasyon düşürülemez arttırılmadan enflasyon düşürülemez. Halkın enflasyonu yüzde 200'ün üzerinde. Çiftçi üretim yapamaz halde, traktörleri örümcek bağlamış. Marketlerde bebek bezlerine, mamalara, diğer ürünlere alarm koyacağınıza Merkez Bankası ve Hazine’nin kasasına alarm koyun, örtülü ödeneğe alarm koyun. Çaldığınızda çırptığınızda orada alarm çalsın ki bütün toplum uyansın ve örtülü ödeneğin nasıl alarm verdiğini bütün dünya görsün" değerlendirmesinde bulundu. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem