HDP'li Temelli'den 'Hürriyet' açıklaması: Hesabını vereceksiniz!

HDP'li Temelli'den 'Hürriyet' açıklaması: Hesabını vereceksiniz!

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Hürriyet gazetesine tepki gösterek "O yalanların hesabını vereceksiniz!" dedi.

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Hürriyet gazetesinin kendisi hakkında demediği bir açıklamayı haberleştirmesinin ardından gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamaya tepki göstererek, "O yalanların hesabını vereceksiniz!" dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin sözlerini çarpıtan Hürriyet gazetesi, tepkiler üzerine “Bizden değil HDP’den açıklama istenmeli” diye açıklama yapınca Temelli’den sert tepki geldi.

İstanbul Esenler’deki seçim mitinginde konuşan Temelli, Hürriyet’in açıklamasıyla ilgili olarak “Yalan haber yapan sizsiniz, ben niye düzelteyim” dedi ve şöyle devam etti:

"Yalandan besleniyorlar. O kendi çeperine çektiği, yandaşlaştırdığı medya da aynı değirmene su taşımaya devam ediyor. Çıkmışlar yalan haber yapmışlar. Sonra da diyorlar ki haberi Sezai Temelli düzeltsin, ama haberi yapan sensin, ben niye düzelteyim. Bunlar alıştılar. Bunlar, memleketi enkaz haline getirdiler, her yeri yıktılar yaktılar. Sonra ‘Gelsin HDP düzeltsin’… Tamam biz iktidara gelip bu enkazı kaldıracağız her şeyi düzelteceğiz ama siz o yalanların hesabını vereceksiniz."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika