HDP’nin Diyarbakır il ve ilçe örgütleri hakkında soruşturma başlatıldı

HDP’nin Diyarbakır il ve ilçe örgütleri hakkında soruşturma başlatıldı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır il ve ilçe yöneticileri hakkında soruşturma başlattı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır il ve ilçe yöneticileri hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmanın kayıp çocuklarının bulunması için il binası önünde oturma eylemi yapan aileler sebebiyle başlatıldığı açıklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır il ve ilçe yöneticileri hakkında soruşturma başlattı. Başsavcılık soruşturmayı, kayıp çocuklarının bulunması için il binası önünde oturma eylemi yapan aileler sebebiyle başlattı.

Savcılığın soruşturma başlattığı haberi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Malatya'da yaptığı konuşmanın hemen ardından duyuruldu. Erdoğan, o konuşmada "Ey PKK terör örgütünün desteklediği HDP, siz 14,15,16 yaşındaki bu çocukları kaçırmak suretiyle ne yapacağınızı zannediyorsunuz, öğretmenlerimizi, uzman askerlerimizi, çavuşlarımızı kaçırmak suretiyle ne yapacağınızı zannediyorsunuz. Siz insanlıktan nasibinizi almadınız" ifadelerini kullanmıştı.