Helikopter kazasında ölen Lübnanlı iş insanı, eşini liman patlamasında kaybetmiş

Helikopter kazasında ölen Lübnanlı iş insanı, eşini liman patlamasında kaybetmiş

İtalya'da helikopter kazasında hayatını kaybeden Tarek Tayyah'ın mücevher tasarımcısı eşi Hala Tayyah da Lübnan'da 4 Ağustos 2020'deki liman patlamasında yaşamını yitiren isimler arasındaydı.


Londra merkezli Katar yayını Arab News, İtalya'da Eczacıbaşı şirketi çalışanlarının da yer aldığı helikopter kazasında ölen Lübnanlı Tarek Tayyah'ın eşi Hala Tayyah'ın 2020 Beyrut liman patlamasında hayatını kaybettiğini yazdı. 

Ülkenin ünlü mücevher tasarımcılarından biri olan Hala Tayyah ve Tarek Tayyah’ın kızları Tamara Tayyah, Beyrut’taki patlamadan sonra ülkeyi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a annesinin tasarladığı bir mücevheri takdim etmişti.


İtalyan basını, helikopterin perşembe günü Toskana'daki Lucca'dan havalandığı, kuzeydeki Treviso kentine doğru yola çıktığı, uzak bir bölgede kötü hava koşullarında kaybolduğunu duyurmuştu. Helikopter, Toskana ile Emilia Romagna bölgesi arasındaki sınırda dağlık bir alanda bulunmuş, 4'ü Türkiye vatandaşı 7 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya