Helin'in katiline 'ağırlaştırılmış müebbet' istendi

Helin'in katiline 'ağırlaştırılmış müebbet' istendi

Hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıl 6 aya kadar hapis istenen Helin Palandöken’in katili Mustafa Yetgin’in yargılandığı davanın 3. duruşması Anadolu Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.İstanbul Pendik’te...

Hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıl 6 aya kadar hapis istenen Helin Palandöken’in katili Mustafa Yetgin’in yargılandığı davanın 3. duruşması Anadolu Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

İstanbul Pendik’te lise öğrencisi Helin Palandöken’i okul çıkışı pompalı tüfekle öldüren Mustafa Yetgin''in yargılandığı davada savcı, Yetgin’in “tasarlayarak kasten öldürme'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.
Bir önceki duruşmada, Helin Palandöken’in avukatı Emrah Daylan ise sanıkların cezalarında herhangi bir indirime gidilmemesini talep etmişti. Mahkeme heyeti, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın davaya müdahillik talebinin kabulüne, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun katılma talebinin reddine, sanık avukatlarına savunmalar için ek süre verilmesine, sanık Mustafa’nın tutukluluk halinin devamına ve sanık Halis Can Dağaslan hakkında adli kontrol ve yurt dışı yasağı konulmasına karar vererek, bir sonraki duruşmayı ertelemişti.

NE OLMUŞTU?
Mustafa Y, Pendik Güzelyalı Tren istasyonunda, lise öğrencisi Helin Palandöken’i silahla vurmuş, burada bekleyen 2 kişiyi de yaralamıştı. Palandöken olay yerinde hayatını kaybetmiş, yaralılar ise hastaneye kaldırılmıştı. Pendik Ticaret Meslek Lisesi’ne giden şüpheli, burada intihara kalkışmış, polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.
Helin Palandöken’in Twitter hesabından 18 Eylül’de “Gizli bir platonik sapığım var sokağa çıkmaya korkuyorum'' diye yazdığı ortaya çıkmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem