Her altı Avustralyalıdan biri kripto paralara yatırım yapıyor

Her altı Avustralyalıdan biri kripto paralara yatırım yapıyor

Yakın zamanda yapılan bir anket, her altı Avustralyalıdan biri, dijital varlıklara yatırım yaptığını gösterdi.

Avustralyalı yatırımcılar içerisinde en popüler kripto varlık Bitcoin (BTC) olarak görünüyor. Onu Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) takip ediyor.

Avustralya’daki Kripto Trendi

Qualtrics tarafından yürütülen ve 1000 Avustralyalı arasında yapılan Finder’ın Tüketici Duyarlılığı izleyicisi, altı kişiden birinin dijital varlık pazarına giriş yaptığını ortaya koydu.

Yatırımcılar, portföylerini çeşitlendirmek için kripto varlık satın aldıklarını ifade etti.

Avustralyalı erkeklerin %23’ü dijital varlıklara sahipken, kadınlarda bu oran %11 ile sınırlı kaldı. Bununla birlikte kadın yatırımcıların oranı Ocak ayından bu yana %4 oranında artış gösterdi. Z kuşağının her üç temsilcisinden bir tanesi de kripto varlıklara yatırım yapmış durumda. Baby Boomer nesli için ise bu yalnızca nüfusun %1’i ile sınırlı kalıyor.

Bitcoin, hakimiyetin bir kısmını kaybetmesine rağmen hâlâ Avustralyalılar arasında en popüler kripto varlıklar arasında yer alıyor. Avustralyalıların %9’u Bitcoin’e yatırım yapmış durumda. Bitcoin’in ardından Ethereum (%8), Dogecoin (%5) ve Bitcoin Cash (%4) geliyor.

Finder’ın Kurucusu Fred Schebesta, dijital para birimlerinin, küresel ekonomik ağı değiştirme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

“Bitcoin gibi kripto varlıklar, dünyanın finansal sistemini değiştiriyor ve daha fazla insan için daha adil hâle getiriyor. Volatiliteye rağmen, kullanım durumları ve talep arttıkça Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital para birimlerinde inanılmaz bir büyüme gördük. Talep arttıkça değer de artmaya devam edecek”

Kaynak:Coinkolik

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para