Hesaplar arasında geçiş yapmak için arayüz sundu

Hesaplar arasında geçiş yapmak için arayüz sundu

Meta, Facebook ve Instagram’ı birbirine daha yakından entegre eden iki özelliği test ediyor.

Kullanıcı deneyimini basitleştirmek çabası ile Pazartesi günü Meta, hesaplar arasında geçiş yapmak için Android, iOS ve web’de yeni bir arayüz sunmaya başladı. Facebook ve Instagram kimlik bilgilerinizi aynı Hesap Merkezine eklediyseniz, telefonunuzun ana ekranına, çoklu görev menüsüne veya uygulama çekmecesine gitmeden iki uygulama arasında geçiş yapmak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Arayüz ayrıca tüm bildirimlerinizin sayısını tek bir yerde görmenizi sağlar.

Meta, Facebook ve Instagram arasında kolay hesap geçişini test ediyor

Aynı zamanda Meta, Android ve iOS’ta yeniden tasarlanmış bir oturum açma ve işe alım deneyimi sunuyor. Şirketin sosyal ağlarında yeniyseniz, bir hesap oluşturabilir ve ardından bunu ek hesaplar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Halihazırda hem Facebook hem de Instagram hesaplarına sahip olanlar için, bir uygulamayla ilişkili oturum açma bilgilerini diğerine erişmek için kullanmak artık mümkün, ancak önce bunları aynı Hesap Merkezine eklemeniz gerekiyor. Meta, yeni bir hesap oluşturmak için mevcut bir hesabı her kullandığınızda veya Hesap Merkezi’ne bir hesap eklediğinizde sizi bilgilendirecek. Ek olarak, iki faktörlü kimlik doğrulama gibi güvenlik özellikleri çalışmaya devam edecek ve örneğin birinin Facebook hesabınıza erişmek için Instagram kimlik bilgilerinizi kullanmasını önleyecek.

Yeni özellikler “şu anda Facebook ve Instagram ile sınırlı” olsa da Meta, “tüm teknolojilerimizde bağlantılı deneyimlerin nasıl iyileştirileceğini keşfetmeye devam edeceğini” belirtiyor.

WhatsApp kullanıcıları için önemli güncelleme geliyor