Heybeliada’da orman yangını

Heybeliada’da orman yangını

İstanbul Heybeliada'da orman yangını çıktı. Sebebi henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangının söndürülmesi için bölgeye çok sayıda ekip ve söndürme helikopteri gönderildi.

İstanbul Heybeliada’da ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi devam ediyor.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Heybeliada'da çıkan orman yangınıyla ilgili Orman Genel Müdürlüğü açıklama yaptı. 

Heybeliada'da çıkan Orman yangının saat 13.07'de başladığı ilk müdahalenin ise saat 13.10'da yapıldığı kaydedildi.

Yangına 1 uçak, 3 helikopter ve 5 arazöz ile orman yangını ile mücadelenin sürdüğü ifade edildi.

Erdem Gül: Her türlü risk var

Adalar Belediye Başkanı CHP'li Erdem Gül, Halk TV'de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"En büyük kabusumuz bu. Bugün korktuğumuz oldu. Bilinmeyen neden. İlk müdahaleler yapıldı. İlk helikopter geldi. Kaymakamlığımız, belediyemiz, halkımız daha fazla büyümeden söndürmeye çalışıyoruz. Her türlü risk var. Hızlı müdahale gerekiyor. Şu aşamada tahliyeden söz etmiyoruz. Yardım talebimiz var. Valilik ve büyükşehirle iletişim sürüyor"

 

İmamoğlu: Yangını büyümeden kontrol altına almaya çalışıyoruz

İstanbul Büüykşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'da Heybeliada'da çıkan yangın hakkında açıklamada bulundu.

İmmaoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Heybeliada’da çıkan yangına bölgedeki tüm itfaiye ekiplerimiz tarafından müdahale ediliyor. Orman Bölge Müdürlüğü ile koordineli şekilde yangını büyümeden kontrol altına almaya çalışıyoruz. Gelişmeleri paylaşacağız.

Heybeliada’da yangına Kartal, Maltepe, Büyükada İtfaiyelerimiz 36 personel ve 10 araçla, Orman Genel Müdürlüğü 1 helikopter ve 2 arazöz ile müdahelede bulunuyor, 2 helikopter ve 1 uçak yangın bölgesine seyir halinde. Takviye ekipler hızla yangın bölgesine sevk ediliyor"

 

İstanbul Valisi: Yangın kontrol altına alındı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Heybeliada'da çıkan orman yangınının saat 14.55 itibarıyla kontrol altına alındığını açıkladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Heybeliada'da çıkan orman yangınının kontrol altına alındığını sosyal medya hesabından açıkladı.

Vali Yerlikaya'nın paylaşımı şöyle:

"Heybeliada'daki yangın 14.55 itibarıyla kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir. Heybeliada halkına ve yangın söndürme ekiplerimize teşekkür ediyorum. İstanbul'umuza geçmiş olsun."