Hidayet Türkoğlu'ndan Rasim Ozan Kütahyalı’ya: Layık olduğu çukura dönmesi gerekir

Hidayet Türkoğlu'ndan Rasim Ozan Kütahyalı’ya: Layık olduğu çukura dönmesi gerekir

Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” adlı programda Boşnaklara ettiği hakaretten ötürü yargılanarak hakkında hapis cezası istenen Rasim

Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” adlı programda Boşnaklara ettiği hakaretten ötürü yargılanarak hakkında hapis cezası istenen Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz hafta sonu ekranlara geri döndü. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Beyaz TV’nin takındığı bu tavrı kişisel Twitter hesabı üzerinden ser sözlerle eleştirdi.

Beyaz TV'deki spor programında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla 'Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama' suçundan yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde Boşnakların ekranlara dönmemesi için kampanya başlattığı Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına dönmüştü.

Boşnaklara ırkçı ifadelerle hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı'nın, 31 Mart seçimleri döneminde "Mansur Yavaş zaten göçmen" diyerek ırkçılık eleştirilerinin hedefindeki Melih Gökçek ve oğluna ait Beyaz TV ekranlarına geri dönmesi kamuoyundan büyük tepki gördü.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu da, Rasim Ozan Kütahyalı için "Boşnak ve Türk halkının vicdanında müebbete mahkum olan, ahlaksız, aşağılık ve özrü mümkün olmayan hakaretin sahibi..." yorumunu yaptı ve programa yeniden çıkarılmasıyla ilgili televizyon kanalında da tepki gösterdi.

'BEYAZ TV'NİN DERHAL BU HATADAN DÖNMESİ GEREKİR'

Türkoğlu sosyal medya hesabından "Boşnak ve Türk halkının vicdanında müebbete mahkum olan, ahlaksız, aşağılık ve özrü mümkün olmayan hakaretin sahibi Rasim Ozan Kütahyalı'nın ekran karşısına çıkarılması nasıl bir garabettir, akıl tutulmasıdır. Beyaz TV'nin derhal bu hatadan dönmesi ve bu şahsı, layık olduğu çukura geri göndermesi gerekir" ifadelerini kullandı.