"Hilafet" çağrısına suç duyurusu

"Hilafet" çağrısına suç duyurusu

Albayrakların sahibi olduğu ve genel yayın yönetmenliğini Kemal Özer’in üstlendiği Gerçek Hayat adlı dergi 27 Temmuz tarihli sayısında hilafet çağrısı yaptı. Söz konusu yayın hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

 

Albayrakların sahibi olduğu ve genel yayın yönetmenliğini Kemal Özer’in üstlendiği Gerçek Hayat adlı dergi 27 Temmuz tarihli sayısında hilafet çağrısı yaptı. 

Derginin 27 Temmuz-2 Ağustos tarihlerini kapsayan sayısını Abdurrahman Dilipak yorum yapmadan paylaştı.

‘HİLAFET İÇİN TOPLANIN’

Derginin kapağında, “Şimdi değilse ne zaman, sen değilsen kim? Hilafet için toparlanın” sözlerine yer verildi. Kapağın üst kısmında ise Ayasofya’nın artık ibadete açık olduğu spot olarak verildi. Gerçek Hayat adlı derginin imtiyaz sahibi olan Mustafa Albayrak, aynı zamanda Yeni Şafak gazetesinin İcra Kurulu Başkanlığı görevini de yürütüyor.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Avukat Turgay Bilge kendisine ait sosyal medya hesabından Hilafet çağrısı yapan dergi için suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi. Paylaşımda "#Hilafet için kalkışma çağrısı yapan toplum zararlıları hakkında İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum."

 

Etiketler :