Hilal Kaplan: İstanbul'un en sapa semtlerinden birinde oturuyoruz, 5 senedir aynı arabaya biniyoruz

Hilal Kaplan: İstanbul'un en sapa semtlerinden birinde oturuyoruz, 5 senedir aynı arabaya biniyoruz

Gazeteci Hilal Kaplan, Sedat Peker'in, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yeğeni ile evli olan Serdar Ekşioğlu'yla yaptığı telefon görüşmesinde adı geçen eşi Süheyb Öğüt'ün kendisini tanımadığını iddia etti.

organize suç örgütü lideri Sedat Peker'le Türkiye'de yaşarken görüşmediklerini belirten Hilal Kaplan, eşiyle birlikte kendi isminin bilerek o konuşmaya yerleştirildiğini iddia eden Kaplan, "Peker dosyasından sorumlu savcılara çağrımdır: "Sedat Abi" diye sosyal medyadan defalarca Peker'e seslendiği videoları bulunan Taha Ün isimli şahsın Peker'le parasal veya başka türlü irtibatları da inceleme konusu olmalıdır." diye yazdı.

Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde kendisine sunulan milletvekillik teklifini kabul etmediğini iddia eden Kaplan, "İstanbul'un en ücra semtlerinden birinde altı yıldır bir dairede (villa veya yalı değil, daire) oturuyoruz ve beş yıldır aynı arabaya biniyoruz. Her gün halimize şükederek kendi doğrularımız çerçevesinde yaşıyoruz ve bundan büyük saadet tanımıyoruz. Akçeli veya karanlık tek bir işle dahlimiz olduğunu ispatlasınlar; bugün çeker giderim." diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem