Hıncal Uluç: Yılın kadınları Emine Erdoğan ve Farah Zeynep Abdullah

Hıncal Uluç: Yılın kadınları Emine Erdoğan ve Farah Zeynep Abdullah

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için iki "kadın" seçtiğini belirterek, "Biri genel dünyamızdan.. First Lady Emine Erdoğan..

Öylesine ikiye bölünmüş, öylesine yaşamayı "Kendimizi övmek ve ötekine sövmek" haline getirmişiz ki, Emine Hanım'ın ülkesi için yaptıklarından, belli gazeteleri okumayı ve sadece belli yayınları izlemeyi âdet haline getirmişlerin haberi bile yok..
Oysa Emine Erdoğan, bu ülkenin belki de "gayri siyasi" tek insanı... Afrika'ya gidiyor. Afrika'nın bir su kuyusu açılmasına dahi muhtaç insanlarını ziyaret ediyor. Sorunlarını görüyor. Bir şeyler yapıyor. Herkesi elinden geleni yapmaya davet için hatta "Afrika Seyahatlerim" diye kitap yazıyor.. Hem Türkçe, hem İngilizce üstelik.. Dünya da okusun ve herkes Afrika'ya elini uzatsın diye..

Seçtiği ikinci kadını Farah Zeynep Abdullah olduğunu açıklayan Uluç, "Hani bir zamanlar "4 Yapraklı Yonca"sı vardı Türk sinemasının.. Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray , Filiz Akın ve Fatma Girik!.
Bugün ötekileri bilmem ama, "Tek Gül"ü var..
Onu ilk "Kelebeğin Rüyası"nda izlemiştim. Nispeten küçük bir rolde yaratmıştı. "Bi Küçük Eylül Meselesi"nde coştu. Sonra "Unutursam Fısılda"da harikalar yarattı. "Ekşi Elmalar"da da.." diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem