Hindistan'da bir gelin, 350 liralık iddia için kendisini öpen damadı nikah masasında terk etti

Hindistan'da bir gelin, 350 liralık iddia için kendisini öpen damadı nikah masasında terk etti

Şah Cihanpur kentinde daha önce bir damadın "yılan dansı" yapmaya başlamasının ardından düğün iptal edilmişti

Hindistan'da bir kadın, arkadaşlarıyla girdiği iddiayı kazanmak için düğün davetlilerinin önünde kendisini öptüğünü öne sürdüğü yeni evlendiği adamı terk ederek polise şikayette bulundu.

Independent Türkçe'nin India Today' e dayandırdığı haberine göre, Hindistan'ın kalabalık eyaletlerinden olan  Uttar Pradeş'te, 26 Kasım'da yapılan düğünde çift, ritüeller doğrultusunda birbirine çelenk taktı ve sahnede otururken damat 300 davetlinin önünde aniden gelini öptü. Olayın ardından gelin sahneyi terk ederek odasına gitti.

Sahneye geri dönmeyi reddeden 23 yaşındaki gelin, damattan şikayetçi olmak için karakola gitti. Damadın arkadaşlarıyla girdiği bir iddiayı kazanmak için kendisini öptüğünü iddia eden gelin, artık "adamın karakterinden şüphe duyduğunu" söyledi.  Damat ise, 1500 Rupi'lik (yaklaşık 350 TL) bir bahis için gelini öptüğü iddialarını yalanladı.

"Hakarete uğradığımı hissettim"

The Times of India'nın aktardığına göre kadın, "Biz sahnedeyken bana uygunsuzca dokunuyordu lakin ben bunu görmezden geldim. Sonra beklenmedik bir şey yaptı. Şoke oldum ve hakarete uğradığımı hissettim" dedi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Özsaygımı umursamadı ve çok sayıda misafirin önünde uygunsuzca davrandı. Gelecekte nasıl davranacaktı?" 

Bu ilk olay değil

Hindistan polisi, olay gerçekleştiğinde ritüeller tamamlandığından çiftin teknik olarak evli olduğunu belirtti.

Ülkede bir gelinin damadı nikah masasında terk ettiği ilk olay bu değil. Hindistan'da birçok kadın, damadın ailesinden gelen çeyiz taleplerinin ardından çekip giderek örnek oluşturdu. Eyaletteki Şah Cihanpur kentinde damadın "yılan dansı" yapmaya başlamasının ardından bir düğün iptal edilmişti.

 

Etiketler :