Hızlı şarj vs kablosuz şarj

Hızlı şarj vs kablosuz şarj

Hızlı şarj özelliğini kullanmayan hiçbir cep telefonu kalmadı diyebiliriz. Çok acil durumlarda yola çıkması gereken kişiler, hızlı şarj özelliğine ihtiyaç

Hızlı şarj özelliğini kullanmayan hiçbir cep telefonu kalmadı diyebiliriz. Çok acil durumlarda yola çıkması gereken kişiler, Fast Charge özelliğine ihtiyaç duyuyor. Yalnızca yarım saat içerisinde %80 gibi bir şarj doldurma kapasitesine sahip hızlı şarjlar, hayatı ciddi oranda kolaylaştırabiliyor.

Hızlı şarj özelliği daha çok, Huawei ve Xiaomi gibi akıllı telefon üreticileri ile piyasada sağlam bir yer kazandı. Kablosuz şarj özelliği ise, Apple’ın cep telefonlarında daha geniş bir kullanıma sahip. Ancak rekabet konusunda kablosuz şarj, Fast Charge teknolojisinin  çok gerisinde kalıyor diyebiliriz.

Hızlı şarj

Fast Charge özelliğinin her akıllı telefon için farklı işlediğini söyleyebiliriz. Örneğin Huawei Mate 20 Pro 40 W’a kadar şarj imkanı sunabiliyor. Xiaomi firmasının da yakın bir zamanda üstün özelliklere sahip Fast Charge ürünü çıkaracağı söyleniyor. Bu şarj aleti muhtemelen, piyasadaki en hızlı model olacak gibi görünüyor.

Tüm bunlara ek olarak bir de hibrit şarj aletlerinden bahsetmek mümkün. Basit bir örnek vermek gerekirse; cep telefonunuzun hem kablosuz hem de performanslı bir şekilde şarj edildiğini hayal edin. İşte tam da bu şarj aletleri böyle bir hayali gerçeğe dönüştürebiliyor. Fast Charge vs kablosuz şarj ve kablosuz şarj konusunda sizin tercihiniz hangisi? Seçiminizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Huawei P30 Pro inceleme

Bilim Teknoloji