HKP'den İsrail Büyükelçiliği önünde Filistin protestosu

HKP'den İsrail Büyükelçiliği önünde Filistin protestosu

HKP üyeleri, bugün saat 16.00'da Ankara’da İsrail Büyükelçiliği önünde bir eylem gerçekleştirdi. Üyeler, ''Kahrolsun ABD-AB Emperyalistleri, Siyonist İsrail Devleti!'' yazılı pankart açtı. Eylem sırasında "Siyonist İsrail...

HKP üyeleri, bugün saat 16.00'da Ankara’da İsrail Büyükelçiliği önünde bir eylem gerçekleştirdi. Üyeler, ''Kahrolsun ABD-AB Emperyalistleri, Siyonist İsrail Devleti!'' yazılı pankart açtı. Eylem sırasında "Siyonist İsrail Filistin’den Defol!", ''Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler'', ''Tanklara Karşı Taş, Filistin Halkı Kazanacak'', ''Katil AB-D Ortadoğu'dan Defol!", “Filistin Halkı Yalnız Değildir!'',''Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Halkların Kardeşliği'' şeklinde sloganlar atıldı.

Ortak yapılan basın çıklamasını okuyan HKP Ankara İl Sekreteri Doğan Erkan, ''ABD Emperyalist Haydudu, onun Ortadoğu’daki İleri Karakolu Siyonist İsrail ve AB Emperyalistleri, insanlığın baş belası olmuştur. İnsan soyunun baş düşmanı bunlardır… Ve bunlar iflah olmaz. Bunlar değişmez. Bunlar dönüşmez. Bunların emperyalist devletler olma hali değişmedikçe, yani buralarda bir sosyalist devrim gerçekleşmedikçe, bunlar savaşmaya, kan dökmeye, saldırı, işgal ve ilhaklarda bulunmaya, insanlığa acılar çektirmeye; özetçe her türden ahlâki, vicdani ve insani değerleri, evrensel hukukun genel ilkelerini hiçe saymaya devam edeceklerdir'' şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem