Hollandalı diplomat Türkiye’deki görevine Atatürk’ün huzurunda veda etti

Hollandalı diplomat Türkiye’deki görevine Atatürk’ün huzurunda veda etti

Hollandalı diplomat Erik Weststrat, Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’de göreve başladığını belirterek, “Ayrılırken de burada bitirmek istedim. Atatürk’ün huzurunda sizinle vedalaşmak istiyorum” dedi.

Hollandalı diplomat Erik Weststrate, Türkiye’deki görev süresinin dolması nedeniyle Twitter’daki hesabından video yayımladı. Gezdiği şehirlerin işaretlendiği Türkiye haritası önünde konuşan Weststrate, “Bugün artık Türkiye’den ayrılıyorum ve bu haritada Türkiye’de nereleri gezdiğimizi göstermek istiyorum. Edirne’den Şırnak’a, Kars’tan Datça’ya kadar gezdim. Güzel ülkenizi her taraftan gördüm, güzel yemeklerinizi yedim, dört mevsimi bir günde yaşadım, güzel insanlarla tanıştım, güzel yerler gördüm. İnanılmaz doğanın tadını çıkardım. Gerçekten ülkeniz güzeldir ve ülkenizi çok çok özleyeceğim lakin artık ayrılma zamanı geldi” dedi.

ATATÜRK’ÜN HUZURUNDA VEDA ETTİ

Videoda ardından Weststrate’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir ziyaretine ilişkin görüntü yer aldı. Burada da konuşan Weststrate, “5 yıl önce burada göreve başladım, ayrılırken de burada bitirmek istedim. Atatürk’ün huzurunda sizinle vedalaşmak istiyorum. Her şey için teşekkür etmek istiyorum. Üzüntüyü yaşadık, sevinci yaşadık; kısacası hayatı yaşadık. Çok üzülerek ayrılıyorum. Hakkınızı helal edin. Bir hatamız olduysa affola. Allah’a emanet olun” dedi.

Weststrate’nin sosyal medyadan paylaştığı, Aşık Mahzuni Şerif’in ‘İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım’ şarkısı eşliğindeki veda videosu, büyük ilgi gördü ve beğeni topladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Atatürk