Horizon Forbidden West’in dosya boyutu belli oldu

Horizon Forbidden West’in dosya boyutu belli oldu

Horizon Forbidden West ne kadar yer kaplayacak? Bu soru PlayStation 5 sahipleri tarafından hayli merak edilen bir konuydu. Çünkü Horizon Forbidden West, PlayStation 5 ile birlikte duyurulan en sağlam oyunlardan biriydi.

Doğal olarak oyun severler oyunun konsollarında ne kadar  yer kaplayacağını merak ediyorlardı. Genele baktığımız zaman yeni nesil oyunların 60 ile 100 GB arasında yer kapladığını söylemek mümkün.

Aslına bakılırsa bu durum bir önceki nesilde de bu şekildeydi. Yani yeni nesil oyunlarda dosya boyutunun aşırı bir şekilde büyümediğini söyleyebiliriz. En azından şimdilik.

Horizon Zero Dawn sistem gereksinimleri

Tabi ki şunu da unutmamak gerekiyor. Henüz yapımcılar  yeni nesil konsolların gücünü tam anlamıyla yansıtabilen yapımlar geliştirmediler. Bu da inkar edilemez bir gerçek.

Şimdi gelelim sorumuzun cevabına. Yani Horizon Forbidden West’in kaplayacağı alana. Yapımcı ekip tarafından yapılan açıklamaya göre PS5’e özel olarak yayınlanacak olan yeni Horizon oyunu yaklaşık olarak 96GB’lık bir alan kaplayacak.

Elbette gelecek olan ilk gün güncellemesi ile bu miktar önemli ölçüde artabilir. Şimdilik güncellemeye ilişkin bir bilgi bulunmuyor. Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Oyunda Türkçe dil desteği de bulunacak. Hatırlanacağı üzere Sony ilk oyunda Türkçe dil desteği sunmamıştı. Dolayısıyla ikinci oyunda Türkçe dil desteğinin olması da önemli bir artı diyebiliriz.

Oscar Organizatörleri reyting için Ricky Gervais’i istiyor

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji