Hrant Dink cinayetinin 'Büyük abi'sinden kalaşnikoflu pozlar

Hrant Dink cinayetinin 'Büyük abi'sinden kalaşnikoflu pozlar

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastının kilit ismi, Trabzon’un kara kutusu olarak anılan Erhan Tuncel, 7 Mart 2014’te tahliye olduktan sonra sessizliğe bürünmüştü. Son birkaç duruşmaya da katılmayan Tuncel,...

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastının kilit ismi, Trabzon’un kara kutusu olarak anılan Erhan Tuncel, 7 Mart 2014’te tahliye olduktan sonra sessizliğe bürünmüştü. Son birkaç duruşmaya da katılmayan Tuncel, önceki gün memleketi Elazığ’da ortaya çıktı. Elazığ’a ailesini görmek için gittiği öğrenilen ''büyük abi’, burada korucularla da buluştu.

'KANA KANLA KARŞILIK'
Koruculara ait kalaşnikoflarla fotoğraf çektiren Tuncel bu anları "Ve vahşidir bu dağların insanları. Onların kutsalları özgürlük, yasaları savaştır. İyiliğe iyilikle, kana kanla karşılık verilir, ve nefret de  aşk gibi ebedidi" notuyla paylaştı.

Vatan'ın ulaştığı Tuncel, ziyareti eş-dost ziyareti olarak adlandırarak, “Terörle mücadele eden koruculara destek amaçlı ziyaret gerçekleştirdim. Ardından onlara ait silahlarla hatıra fotoğrafı çektirdim'' dedi. Son duruşmalara neden katılmadığını sorduğumuz Tuncel, “İşlerim bu ara çok yoğundu o yüzden davalara gidemedim. Bir sonraki duruşmaya katılacağım'' diye konuştu.

YENİDEN YARGILANIYOR
Dink cinayeti ile ilgili gözaltına alınanların ''abi’ diye hitap ettiği, özellikle  Yasin Hayal’in bol bol akıl aldığını belirttiği Erhan Tuncel gözaltına alındığında  Karadeniz Teknik Üniversitesi son sınıf öğrencisiydi. 2007’de tutuklanan Tuncel, 2012’de beraat etti ve tahliye oldu. Ancak Dink suikastında FETÖ parmağının ortaya çıkmasının ardından yeniden yargılanma kararı çıkınca 2013’te tekrar tutuklandı, 2014’te ise tahliye oldu. Yargılanması sürüyor.

IŞIK EVLERİ GEÇMİŞİ
Tuncel’in, ortaokul ve lise yıllarında Elazığ’da Cemaatin bağlı Işık Evleri’nde kaldığı tespit edilirken, Alperen ocakları ile de temasa geçtiği iddia edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem