Eğitimde Normalleşme

Eğitimde Normalleşme

Eğitimde ilk normalleşme kararı Bartın'dan geldi. Bartın Valiliği'nin yapmış olduğu açıklamaya göre 1 Mart itibariyle yüz yüze eğitim başlıyor.

Aşılama çalışmalarının artması ile birlikte normalleşme adımları atılmaya başlandı. İlk olarak, virüsün önemli ölçüde etkilediği eğitim sisteminin, virüsün etkisinin düşüş gösterdiği bölgelerde yüz yüze yapılabilmesi için çalışmalar devam ediyor. 

İlk adım Bartın'dan

Virüs etkisinin azaldığı bölgelerde 'yerinde karar' durumuna geçildi. Buna göre ilk adım Bartın'da atılacak. Bartın Valiliği'nin yapmış olduğu açıklamaya göre yüz yüze eğitim  1 Mart'ta başlıyor.

Tüm sınıflarda eğitim başlayacak

Sözcü'den İsmail Karaduman'ın haberine göre, Pandemi İl Koordinasyon Kurulunda alınan kararlarda, "İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 9 Şubat 2021 tarihli toplantısında İlimiz genelindeki köy okullarının tüm kademeleri ile resmi ve özel tüm anaokullarında 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren tam gün olarak yüz yüze eğitime geçilmesi karar verilmiş bu çerçevede 1 Mart 2021 tarihinden itibaren ilimiz genelindeki tüm okullarımızdan Covid-19 hususunda Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından hazırlanan Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberleri ile belirlenen tüm tedbirlere riayet edilmesi kaydıyla; 1., 2., 3., 4., 8., ve 12. sınıfların haftada 5 gün eğitim-öğretim yapılacak şekilde açılmasına, diğer ara sınıfların yani 5., 6., 7., 9., 10., ve 11. Sınıfların da ayrı ayrı ikişerli gruplara ayrılarak 1. grupların Pazartesi-Salı günleri eğitim-öğretime devam etmesine, Çarşamba günü okullarımızda dezenfeksiyon işlemlerinin yapılmasına, 2. grupların ise Perşembe-Cuma günleri olacak şekilde haftada 2 gün eğitim-öğretime başlamalarına karar verildi" denildi. 

Kaynak: Haber Kaynağı

Kaynak:Haber Kaynağı

Eğitim