Huawei Mate 50 için umutlandırıcı haber

Huawei Mate 50 için umutlandırıcı haber

2021 Huawei açısından kabus gibi geçiyor olabilir. Fakat Huawei Mate 50 için umutlandırıcı bir haber geldi. İşte konuya ilişkin detaylar.

Huawei şu sıralar kendisini mobil pazardan iyice çekmiş durumda. Geçtiğimiz yıla kadar geniş bir model yelpazesine sahip olan Çinli şirket 2021 ile birlikte sessizliğe büründü. Şimdiye kadar Huawei tarafında bizleri memnun edecek bir gelişme yaşanmadı.

Geride bıraktığımız 6.5 aylık zaman dilimine baktığımızda Huawei’nin bu yılda sıfır çektiğini görüyoruz. Evet çıkması beklenen modeller var fakat şimdiye kadar bu modellerden de ses çıkmış değil.

Son olarak HarmonyOS etkinliğinde kısa da olsa P50 modelini görme şansına erişmiştik. Huawei bu model için son çeyreği işaret edince Mate serisinin yeni modeline dair umutlar hızla tükendi.

huawei-mate-50.png

Fakat Çin’den gelen son raporlara göre Huawei yeni Mate modellerini iptal etmemiş. Yani Mate 50 serisi bir şekilde satışa sunulacak. Elbette bu biraz gecikmeli olacak. Yani Mate 50 modellerinin bu yıl içerisinde satışa sunulması söz konusu değil.

Genel beklenti önümüzdeki yılın ilk çeyreği üzerine. Yani Huawei P serisi ile Mate serisinin çıkış tarihlerini yer değiştirmiş olacak. Elbette bu şimdilik bir söylentiden ibaret. Belki de Mate serisi gerçekten iptal edildi. Bunu Huawei cephesinden net bir açıklama gelene kadar öğrenemeyiz.

Samsung Galaxy M 32 için tüm özellikler belli oldu işte konuya ilişkin tüm detaylar

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji