Huawei MateBook 14s inceleme altında

Huawei MateBook 14s inceleme altında

Hoş bir tasarıma sahip olan Huawei MateBook, dokunmatik ekran, geliştirilmiş Huawei Share özelliği ve pil ömrü, dikkatimizi çeken özellikleri arasında yer alıyor.

Biliyorsunuz Huawei, laptop modellerinde 3:2 görüntüleme oranını tercih ediyor ve bu sayede 16:9 görüntüleme oranına kıyasla ekranda daha fazla verinin tek seferde görüntülenmesi mümkün oluyor. Ekranın dokunmatik bir ekran olduğunu söylemeliyiz, ki bu da cihazın kullanılabilirliğini fazlasıyla artırıyor. Yalnızca bir masada otururken ya da kucağınızda değil, aynı zamanda bir kanepede uzanmışken de ürünü göğsünüze konumlandırarak kullanabiliyorsunuz.

Tabii ekranın görüntüleme kalitesi de önemli. 2520×1680 çözünürlük sunan bu ekran, aynı zamanda %100 sRGB renk gamına sahip. Parlalık değeri ise, 400nit. Yani görüntüleri hem net hem de gerçekçi renklerle elde ediyorsunuz. Bu, özellikle online video servisleri üzerinden bir şeyler izlediğinizde faydasını daha iyi görebileceğiniz bir detay.

huawei-matebook-14s.jpg

Intel’in 11. nesil Core i5 işlemcisiyle geliyor

Bunun yanında çift kanal 16 GB LPDDR4x RAM ve entegre olarak Intel Iris X Graphics ekran kartı bulunuyor. Depolama tarafında da 512GB SSD mevcut.Deneyimlerimiz itibarıyla ürünün genel performansından memnun kaldığımızı söylemeliyiz. Özellikle internet gezintilerinde ve araştırma süreçlerinde yüksek performansla hareket edebiliyorsunuz.

Adobe Photoshop ve Adobe Premier gibi fotoğraf ve video düzenleme programlarını rahatlıkla çalıştırdık ve hızlı sonuçlar aldık. PC’nin yük altında olduğu uzun süreli deneyimlerde de ciddi bir ısınma düzeyiyle, gürültülü bir çalışmayla karşılaşmadık. Zaten çift fan ve çift ısı borusuyla geliştirilen Huawei Shark Fina Fan sistemi, beğenimizi kazandı.

Huawei MateBook 14s, oyun odaklı bir ürün değil, ama yine de işten ya da okuldan fırsat bulduğunuz vakitlerinizde, pek çok oyunu deneyimleme şansınız var. Örneğin biz, Rockstar Games’in GTA IV’ünü orta ve yüksek grafik ayarlarında, FHD çözünürlükte akıcı olarak oynayabildik. GTA IV’ün oldukça büyük bir haritaya ve dolayısıyla çok fazla detaya sahip bir açık dünya oyunu olduğunu hatırlatmak gerekli.

60 Wh yüksek kapasiteli pille geliyor

MateBook 14s, şarj ve pil ömrü tarafında da iddialı bir bilgisayar. Öncelikle, ürünün 90w Süper Şarj adaptörü ve oldukça uzun bir Type-C bağlantı kablosuyla geldiğini belirtelim.

Adaptör, neredeyse bir akıllı telefon adaptörü kadar ufak boyutlarda ve bu sayede yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Örneğin acil bir durumda, 15 dakika şarj ederek 3 saat civarı ek çalışma süresi elde edebilirsiniz. Huawei, ofis çalışmaları için bu ürünün tek şarj ile 11 saat kullanılabileceğini belirtiyor.

İnceleme videosunu izlemek için buraya tıklayınız

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji