Huawei Watch GT Runner duyuruldu

Huawei Watch GT Runner duyuruldu

Huawei Watch GT Runner daha önce geçen yıl bazı ülkelerde piyasaya sürüldü ve şimdi daha geniş bir küresel sürüm alıyor.

 Şık bir tasarıma sahip akıllı saat, adından da anlaşılacağı gibi sporcuları hedef alıyor. Watch GT Runner’ın şık gövdesi, güçlü, ince ve aşınmaya dayanıklı bir kasa oluşturmak için yüksek mukavemetli kompozit fiberden yapılmıştır. Saatin sadece 38,5 gramlık hafif bir gövdesi var. Ayrıca antibakteriyel silikon kayışa sahiptir, böylece yoğun antrenman sırasında bakteri birikimesinin önüne geçiyor.

Huawei Watch GT Runner, endüstrinin ilk patentli yüzer gizli harici anten tasarımı ile oldukça hassas bir konumlandırma işlevi sunar. Bu tasarım, polimer fiber malzemedeki konumlandırma antenini gizler. Bunun bir sonucu olarak, sinyal etkisi büyük ölçüde artırılır ve anten performansı, geleneksel tasarıma kıyasla %135 oranında iyileştirilir. Saat GPS, Beidou, GLONASS, GALILEO ve QZSS ile birlikte geliyor.

Akıllı saat, Huawei’nin TruSeen 5.0 Plus kalp atış hızı sensörüne, 100’den fazla egzersiz modu desteğine, tüm gün SpO2 izlemesine ve AI odaklı bir koşu antrenörüne sahip. Belki de Watch GT Runner’ın en önemli özelliği, Koşu Yeteneği İndeksi (RAI) ve Profesyonel Koşu Programı gibi Huawei TruSport analitik destekli özellikleridir.

Koşu Yeteneği İndeksi, geçmiş kalp atış hızınıza, temponuza, mesafenize, frekansınıza ve diğer verilere dayalı olarak mevcut limitlerinizi hesaplayan ve antrenmanınızın neresinde olduğunuzu size göstermek için bir Koşu Yeteneği İndeksi puanı oluşturan bir özelliktir. Bu özellik ayrıca, kullanıcıların antrenman programlarını daha iyi ayarlamalarına yardımcı olmak için yorgunluk seviyesi, tahmini toparlanma süreleri, aerobik/anaerobik antrenman basıncı ve tahmini yarış süresi tahminleri gibi veriler sağlıyor.

Kullanıcılar, Huawei Health uygulamasında kişiselleştirilmiş bir antrenman planı yapabilir ve hedeflerini belirleyebilir ve Watch GT Runner, antrenman rejiminizi zaman içindeki koşu ilerlemenize göre ayarlayarak bir koşu koçu görevi görür. Ayrıca hangi antrenman aşamasında olduğunuzu belirleyebilir ve doğru hızda antrenman yaptığınızdan emin olmak için antrenman yoğunluğunu buna göre ayarlayabilir.

Bu özelliklerin dışında Huawei Watch GT Runner, tam ekran dokunmatik destekli 1.43 inç yuvarlak AMOLED ekrana sahip. Saat, neredeyse günlük yaşamı kapsayan Kugou Music, Himalayas, AutoNavi Maps, Air Travel vb. gibi çeşitli üçüncü taraf uygulama indirmelerine destek sağlayan HarmonyOS üzerinde çalışıyor.

Normal kullanımda 14 güne kadar, yoğun kullanımda 7 güne kadar pil ömrüne sahiptir. Watch GT Runner, 500 şarkıya kadar depolayabilir ve entegre hoparlör ve mikrofon sayesinde akıllı telefon bildirimlerini ve Bluetooth aramasını destekliyor.

Huawei, küresel pazarda kesin çıkış tarihini henüz açıklamadı, ancak Watch GT Runner’ın Avrupa, LATAM ve Kuzey Amerika’nın çeşitli yerlerinde 2022’nin ilk çeyreğine ulaşması bekleniyor (ABD lansmanı planlanmadı). Marka, akıllı saatin İngiltere’de 299 €’ya mal olacağını açıkladı, ancak diğer bölgeler için henüz bir fiyatlandırma yapılmadı.

Realme 9 Pro 5G teknik özellikleri ortaya çıktı

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji