HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: İsrafa alışanlar mafya ile ilişki kurmaktan kaçınmazlar

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: İsrafa alışanlar mafya ile ilişki kurmaktan kaçınmazlar

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: İsr... HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Siyasi İşler Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz, katıldığı bir televizyon programında tasarruf tedbirleri hakkında konuştu.

​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, tasarruf tedbirleri genelgesinde Cumhurbaşkanlığı ile TBMM'nin muaf tutulmasını işaret ederek "Bu konuda Külliye'nin örnek olması gerekirdi. O zaman vatandaş gönül rahatlığıyla bu tedbirlere uyardı." dedi

Yılmaz, katıldığı bir televizyon programında şu sözleri sarf etti:

"...Tasarruf tedbirleri açıklandı. Meclis ve Cumhurbaşkanlığı bundan muaftır. Tasarruf tedbirlerinden bazı kurumları muaf tutamazsınız. Hatta bu konuda külliyenin örnek olması, birçok masrafı kısması lazımdır. O zaman vatandaş gönül rahatlığıyla bu tedbirlere uyardı. Müsrif bir hayata alışmış idareciler buna nasıl uyacak? İyi bir takip olmazsa siz bu tedbirleri uygulayamazsınız. Tedbirleri uygulayacak olan kişiler zaten israfın içinde. Hizmet makamında olanlar il ve ilçelerden tutun Ankara’ya kadar bu kurumlardaki insanlar çok rahat bir şekilde harcıyorlar. Babalarının malı gibi kullanıyorlar. Çiftlik gibi kullanıyorlar. Tedbirlere baktım. Birden fazla maaş alanların ek maaşları için bir şey denilmiyor. Tasarrufa 3-5 yerden maaş alanlardan başlanmalı. Bu kişilerin 100-150 bine tekabül eden maaşları var."

İsrafa alışanlar rüşvete ve yolsuzluğa alışıyor

"...İsrafa alışanlar zimmetine para geçirmeye, rüşvete ve yolsuzluğa da hemen alışıyor. Alıştıkları hayatı devam ettirmek için mafya ile ilişki kurmaktan kaçınmazlar. Bu kişiler birilerine ulaşınca istediği ihaleyi alabilmiş. Bir anda şehrin en zengini olmuş. Balık baştan kokar misali sistem o kadar kirlenmiş ki temizlemek için birçok makam sahibinin o koltuktan edilmesi, caydırıcı şekilde cezalandırılması lazım. Yolsuzluk, rüşvet işine girenlere yönelik olarak acilen temiz eller operasyonuna ihtiyaç var. Bunu kim yapacak? Elleri temiz, dürüst insanlarla ancak bunu yapabilirsiniz. İşi, eli kirli olana verdiğinizde daha çok elini kirletir. Devletin, mafyatik ilişkilere girenlerden, kamu kurumlarını arpalık gibi görenlerden temizlenmesi lazımdır."

Türkiye'nin NATO gücünün bir parçası olarak Afganistan’daki bazı üslerin ve havaalanlarının Türkiye’ye devredilmesi hakkında yorum yapan Yılmaz şunları söyledi:

"Mevcut durumda Türkiye Amerika’nın çıkarları için orada kalmış olacak. Türkiye orada kalıp Afganistan’a yardımcı olmak istiyorsa Afgan grupları arasında taraf tutmak yerine Afganlar arasında arabulucu olsun. Taliban yetkilisi diyor ki; NATO adına kalan herkes düşmanımızdır ve hedefimizdir. Bu riskli bir durumdur. Çatışan tarafları uzlaştırma ve daha fazla kan dökülmesine engel olmak için orada kalabilir. Amerika kaosun bitmesini istemez. İç ihtilafları ve çatışmaları körükleyip, ülkelerin zenginliklerini kendi ülkesine götürmek ister."

                                                                                                                             (İLKHA)

"HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: İsrafa alışanlar mafya ile ilişki kurmaktan kaçınmazlar" haberi, 08 Temmuz 2021 tarihinde yazılmıştır. 08 Temmuz 2021 tarihinde de güncellenmiştir. Politika kategorisi altında bulunan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: İsrafa alışanlar mafya ile ilişki kurmaktan kaçınmazlar haberi 2021 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: İsrafa alışanlar mafya ile ilişki kurmaktan kaçınmazlar 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Politika konusunda 24 Şubat 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 15:45 Türk doktorlarından çığır açan buluş! Enfeksiyonlara karşı doğal bir kalkan geliştirildi
 2. 15:37 Çiftçilerin Macron Protestosu: Paris Tarım Fuarı Karıştı!
 3. 15:35 İstanbul seçimi hakkında yayınlanan son anketler: 6 anketten 5'i İmamoğlu'nu gösteriyor!
 4. 15:33 Rüyada yeşil yılan görmek ne anlama gelir?Dönüşüm Müjdesi mi, Tehlike Sinyali mi?
 5. 15:32 Stoltenberg mesaj paylaştı: "Ukrayna NATO'ya katılacak, bu yalnız zaman meselesi"
 6. 15:28 Peaky Blinders Oyuncusu Paul Anderson’ın Sağlık Mücadelesi
 7. 15:27 Rüyada deve görmek ne demektir?
 8. 15:27 Rüyada çilek görmek ne demektir?
 9. 15:10 İmamoğlu: "Bize davet yapıldı, süreci pazartesi günü değerlendireceğiz"
 10. 15:08 Antalya'da dehşet veren vaka: Ördek avı için geldi, ölü bedenle karşılaştı!
 11. 15:08 Savaşın Yeni Cephesi: Ukrayna’nın İHA’ları Rus Çelik Devine Saldırdı!
 12. 15:04 Rüyada eski arkadaşını görmek ne anlama gelir?
 13. 15:01 Rüyada yüzük görmek ne demektir?
 14. 15:00 AKpartili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sert Çıkış: Sakarya Mitingi
 15. 14:57 Arda'nın Eşi Aslıhan Doğan; Tüylü Terliklerinin Fiyatıyla Dudakları Uçuklattı!
 16. 14:53 Genç Yetenek Hazal Burun, Avrupa Şampiyonluğuna Ulaştı!
 17. 14:47 Rüyada hela görmek ne demektir?
 18. 14:47 Rüyada zeytin görmek ne demektir? Siyah ve yeşil zeytin görmek ne demektir?
 19. 14:45 Rüyada domates görmek ve toplamak ne demektir?
 20. 14:45 Rüyada kız çocuğu görmek ne demektir? Rüyada başkasının kızını görmek ne demek?
Politika Haberleri