Hükümetin salgınla mücadelesi: Prof. Pala hakkında soruşturma

Hükümetin salgınla mücadelesi: Prof. Pala hakkında soruşturma

TTB Koronavirüs İzleme Grubu üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala hakkında Bursa Valiliği'nin talebiyle Uludağ Üniversitesi tarafından "halkı yanlık bilgilendirmek" suçlamasıyla soruşturma açıldı.

TTB Koronavirüs İzleme Grubu üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala hakkında Bursa Valiliği'nin talebiyle Uludağ Üniversitesi tarafından  "halkı yanlık bilgilendirmek" suçlamasıyla soruşturma açıldı.

Türk Tabipler Birliği (TTB) koronavirüs pandemisi sürecinde iktidarı bilgileri şeffaf bir biçimde kamuoyuyla paylaşmaya davet eden, vakalar devam ederken hızla normalleşmenin sonuçlarının ağır olacağını söylemişti. Türkiye'de vaka sayısı 200 bine yaklaşırken virüsle mücadele etmesi gereken yönetim Prof. Dr. Kayıhan Pala hakkında soruşturma başlattı.

TTB  Koronavirüs İzleme Grubu Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala hakkında Bursa Valiliği'nin talebiyle Uludağ Üniversitesi tarafından soruşturma açıldı. Soruşturma talebi  geldi. Pala, "halkı yanlış bilgilendirmek" ve "paniğe yönlendirmek" ile suçlandı.

YOĞUN BAKIM ARTIŞINA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Prof. Pala, geçtiğimiz günlerde "AVM’lerin açılması ve 1 Haziran’dan itibaren bütün önlemlerin kaldırılmasıyla vaka sayılarında da yoğun bakım sayısında da tekrar artışa geçildi. Eğer bu şekilde devam ederse tablo kötü. Burada bütün dünyada var olan bir salgından bahsediyoruz ve dünyada tehlike azalmıyor, artıyor. Burada da artmasından endişe duyuyoruz" şeklinde konuşmuştu.