Hükümetten af ve Gazze açıklaması

Hükümetten af ve Gazze açıklaması

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Bakanlar Kurulu’nun da gündemindeydi. Toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gerçekleştirilen katliamın ABD ve İsrail’in ortak eseri olduğunu...

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Bakanlar Kurulu’nun da gündemindeydi. Toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gerçekleştirilen katliamın ABD ve İsrail’in ortak eseri olduğunu söyledi.

Bozdağ’ın açıklamalarında satır başları şöyle:

-Bugünkü olaylar artık göstermiştir ki artık Filistinlilerin kanında ABD’nin de eli vardır.

-ABD artık çözümün değil sorunun kaynağıdır.

-Bugün tarihe kanlı pazartesi olarak geçecektir. Müslümanlar ve İslam ülkeleri bakımından kara bir pazartesi olarak tarihe geçecektir. Kudüs’ün tarihi akdi ve manevi statüsü asla değişmeyecektir. Kudüs, kadimden beri olduğu gibi bundan sonra da bağımsız Filistin devletinin başkenti olmaya devam edecektir. Biz, Filistin davasının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yılmaz bir savunucusu olmaya devam edeceğiz.

-ABD, bölgede devam eden barış sürecini attığı bu adımla yok etti. Bölgedeki huzursuzluğun artmasına neden oldu. Filistinliler barışçıl bir gösteri yapıyor ama İsrail askerleri gerçek mermiler ile ateş ediyor. Dünyanın neresinde barış gösterisi yapanların üzerine gerçek mermiler ile ateş ederler.

-Bugünkü katliamların asli sorumlusu hiç şüphesiz İsrail devletidir ama İsrail kadar bu katliamlardan sorumlu olan diğer bir ülke ABD’dir, ABD yönetimidir.

HÜKÜMETİN GÜNDEMİNDE AF YOK
Bu konuda MHP kendi görüşünü dile getirmekte serbesttir. Ancak Bizim Genel Başkanımızın ifadeleri ortadadır ve kararı kesindir. Hükümetin gündeminde böyle bir konu yok.