Hulusi Akar: Asla izin verilmeyecek!

Hulusi Akar: Asla izin verilmeyecek!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Ege ve Doğu Akdeniz ile ilgili açıklama yaptı. Akar, "Ege Denizi’nde ve Doğu Akdeniz’de bir oldu-bittiye de asla izin verilmeyecek" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar; beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ile birlikte bugün Gölcük ve Gelibolu bölgelerinde Donanma Komutanlığı ve 2’nci Kolordu Komutanlığı bağlısı birlik ve karargâhlarda inceleme ve denetlemelerde bulundu. 

Denetim sonrası açıklama yapan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, “Ege Denizi’nde ve Doğu Akdeniz’de bir oldu-bittiye de asla izin verilmeyecek. Bunun için gerekli her türlü tedbir kararlılıkla alındı, bundan sonra da aynı kararlılıkla alınmaya devam edilecek. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, icra edilen tüm faaliyetler, hem askeri hem insani değerler anlamında diğer dünya ülkelerine örnek olacak bir şekilde Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak sürdürülüyor” açıklamalarında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem