Hürriyet yazarı Ahmet Hakan: Namazı kıldıran hocamızın, Latif Demirci’den haberi bile yok; insan bir kelime eder yahu!

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan: Namazı kıldıran hocamızın, Latif Demirci’den haberi bile yok; insan bir kelime eder yahu!

"Namazı kıldıran hocamızın, Latif Demirci’den haberi bile yok. İnsan bir kelime eder yahu! 'Burada yatan adam, bir karikatürist' der, hiç değilse. Namazı kıldırılan şahsa karşı bu denli kayıtsızlık, çok rahatsız edici"

Hakan, Arap Kadri, Muhlis Bey, Mithat-Mirsat, Press Bey, Medya Hanım gibi unutulmaz tiplemeleriyle karikatür sanatına tuğrasını vuran Latif Demirci'nin cenaze töreninde yaşananları yazdı

Törende düzensizlik ve kaos olduğunu söyleyen Hakan, ayak üstü sohbetler yapıldığını, "Cenaze de olmasa görüşemeyeceğiz be dostum" laflarının havada uçuştuğunu söyledi. 

Hakan, "Namazı kıldıran hocamızın, Latif Demirci’den haberi bile yok. İnsan bir kelime eder yahu! 'Burada yatan adam, bir karikatürist' der, hiç değilse. Namazı kıldırılan şahsa karşı bu denli kayıtsızlık, çok rahatsız edici" ifadesini kullandı. 

Hakan, "Cami avlusunda mübalağalı muhabbet öbekleri oluşturmak... Mavra yapmak, gülüşmek... Kaosa sürekli katkıda bulunmak... Buna karşılık Latif’in ruhaniyetiyle buluşmaktan alabildiğine kaçmak... Çok rahatsız ediciydi çok" diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem