Hürriyet yazarı, Ahmet Hakan: Taliban’ı işte bu cesur kadınlar yenecek

Hürriyet yazarı, Ahmet Hakan: Taliban’ı işte bu cesur kadınlar yenecek

''Erkekler tüyme derdinde. Erkekler razı. Tek itiraz kadınlardan geliyor. Yani ne varsa kadınlarda var. Bir gün var ya bir gün...Taliban’ı işte bu k adınlar yenecek."

Gazeteci Ahmet Hakan, Taliban'ın ele geçirdiği Kabil'de kadınların protestosundan bir fotoğraf paylaşarak, "Taliban’ı işte bu cesur kadınlar yenecek" düşüncesini dile getirdi.

Hakan yazısında, "Hürriyet’ten Fevzi ile Selçuk, Kabil’de bir gösteriye denk geldi. Fevzi notları geçti: 50’ye yakın kadın, Taliban karşıtı gösteri yapıyor. Silahlı Taliban milisleri, durumdan hoşnut değil. Göstericileri dağıtmaya çalışıyorlar. Fakat kadınlar, milim kıpırdamadan gösterilerine devam ediyor. Ta ki Taliban şiddeti ortaya çıkıncaya kadar. Selçuk fotoğrafları çekti. Çok etkileyici fotoğraflar. Yürek yemişliğin fotoğrafı gibi hepsi... Cesaret ana gibi yükselmiş kadınlar var fotoğraflarda. Sonuç: Erkekler pısmış. Erkekler tüyme derdinde. Erkekler razı. Tek itiraz kadınlardan geliyor. Yani ne varsa kadınlarda var. Bir gün var ya bir gün...Taliban’ı işte bu k adınlar yenecek." diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem