Hürriyet'e el koyma talebi

Hürriyet'e el koyma talebi

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Hürriyet gazetesinin 'Karargâh rahatsız' manşeti hakkında soruşturma başlattı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen şikayet dilekçesinde "Devletin güvenliğine karşı suçlar"...

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Hürriyet gazetesinin 'Karargâh rahatsız' manşeti hakkında soruşturma başlattı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen şikayet dilekçesinde "Devletin güvenliğine karşı suçlar" ve "Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar" kapsamında Hürriyet gazetesine 'el koyma işlemi başlatılması' istendi.

Haberde imzası bulunan Hande Fırat da ifadeye çağrıldı.

'CUNTA YAPILANMASI' İZLENİMİ
Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve Basın Sözcüsü Mehmet Demir imzasıyla yapılan basın açıklamasında "25/02/2017 tarihinde Hürriyet gazetesinde yayınlanan 'Karargâh rahatsız' başlıklı haber içeriğinde bahsedilen 'karargâh'ın hükümetin icraatlarını önlemeye yönelik bir cunta yapılanmasının olabileceği izlenimi edinildiğinden ve bu hususta bir şikayet dilekçesi verilmesi de nazara alınarak konu hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Basın Sözcüsünün açıklaması:

sabah1.jpg

İşte Hürriyet hakkındaki şikayet dilekçesi:

ekran-resmi-2017-02-27-13.09.29.pngekran-resmi-2017-02-27-13.09.42.pngekran-resmi-2017-02-27-13.09.47.png

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv