Hyundai robotik parça üretiminde kararlı

Hyundai robotik parça üretiminde kararlı

Hyundai robotik parça üretmek için kolları sıvadı. Şirket bunu sağlamak için yeni bir satın alım işlemi yaptı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Boston Dynamics dünyanın en büyük robotik şirketleri içerisinde yer alıyor. Özellikle son dönemlerde kendisini daha fazla belli eden bu marka Hyundai tarafından satın alındı. Hyundai şirketi yaklaşık olarak 1 milyar 100 milyon dolar seviyesinde ödeme yaptı. Böylece şirketin en büyük hissedarı oldu.

Bu satın alım işleminden sonra kafalarda soru işareti oluştu. Google tarafından ilk defa 2013 yılında satın alınan bu şirket 2017 yılı geldiğinde Softbank’a hisselerini verdi. Her iki şirketin toplam yüzde 20 oranında hissesi olduğu biliniyor.

Robot parçası üretme, birleştirme ve otomasyon gibi işler Boston Dynamics tarafından rahatlıkla gerçekleştiriliyor. Ancak Hyundai böyle bir donanıma ve ekibe sahip değil. Bu nedenle şirket satın alma gibi bir yol tercih etti. Böylece kendi robotik araçlarını üretebilecek.

Hyundai robotik parça

Otomotiv devi, TIGER gibi araçların tanıtımını geçtiğimiz günlerde yapmıştı. Böylece robotik cihazlar konusunda ciddi olduklarını göstermişlerdi. Boston Dynamics ise özellikle köpeğe benzeyen robotları ile gündeme gelmişti. Onların robotik alanda dünyanın en iyisi olduğu biliniyor. Videoları da genellikle 1 milyon civarında izleniyor.

Hyundai Bayon Türkiye’de üretime başladı!

ABD içerisinde polis ve ordu tarafından bu robotik araçlar satın alınmak istendi. Ancak sonradan ani bir kararla bundan vazgeçtiler. Hyundai ise fırsatı kaçırmadı. Şirketin yüzde 80 gibi bir bölümünü satın aldı. Önümüzdeki günlerde transformers tarzı araçlara hazır olun.

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji