İbadi, Barzani ve Talabani ile görüştü

İbadi, Barzani ve Talabani ile görüştü

Irak Başbakanı İbadi, Mesud Barzani ile Erbil'de görüşme gerçekleştirdi. İbadi'nin ofisinden görüşmeye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, güvenlik güçlerinin Musul'daki ilerlemesi ve Bağdat ile IKBY arasındaki ortak çalışmaların...

Irak Başbakanı İbadi, Mesud Barzani ile Erbil'de görüşme gerçekleştirdi. İbadi'nin ofisinden görüşmeye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, güvenlik güçlerinin Musul'daki ilerlemesi ve Bağdat ile IKBY arasındaki ortak çalışmaların güçlendirilmesinin ele alındığı belirtildi.

Sputnik'te yer alan habere göre, ülkenin içinden geçtiği zorluklara karşı siyasi söylemin birleştirilmesi çağrısı yapıldığı ifade edilen açıklamada, "Görüşmede, iç göçmenlerin durumuyla ilgili daha fazla çabanın harcanmasının yanı sıra güvenlik güçleriyle Peşmerge arasındaki koordinasyona da vurgu yapıldı" ifadelerine yer verildi.

İbadi'nin, Barzani ile görüşmesinin ardından Süleymaniye'ye geçerek KYB lideri Celal Talabani ve ardından da partinin üst düzey yetkilileriyle bir araya geldiği kaydedildi.

İbadi'nin KYB yetkilileriyle görüşmesinde, geçmiş dönemlerde yaşanan çatışma ve anlaşmazlıklara geri dönmemek için siyasi partilerle iş birliğine değinildiği ifade edilen açıklamada, IKBY'nin durumunun Irak'ın durumundan bağımsız olmadığı ve askıda bulunan konulara çözüm yollarının bulunmasına vurgu yapıldığı aktarıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya