İBB Başkanı İmamoğlu: Süreç tamamlandığında fark 18-20 bin arası olacak

İBB Başkanı İmamoğlu: Süreç tamamlandığında fark 18-20 bin arası olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundu. Süreç bittiğinde en az 18-20 bin fark olacağını ifade eden İmamoğlu,"İBB çalışanlarıma sesleniyorum; Adama, kişiye,kişilere, vakıflara, cemaatlere hizmet etmeyeceksiniz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamasından satır başları:

"Matematik'in bir ahlakı vardır. Eksik tanımlar yapılarak insanların doğru bilgi almasını engellemeye, kafa bulandırmaya çalışıyorlar. Tam da matematikten bahsetmişken beni matematik ile tanıştıran matematik öğretmenimin 10 yıl yıl önce vefat ettiğini öğrenmiştim. Toprağı bol olsun. Öğretmenimi rahmetle ve minnetle anıyorum. Sonrasında ortaokulda Mustafa öğretmenim vardı, ona da çok teşekkür ediyorum. Bütün alt yapım eğitimcilerin bana kattıklarıdır.

"SÜREÇ 18-20 BİN FARK İLE TAMAMLANACAK"

Süreç devam ediyor. 11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiş durumda. Aradaki farklar dengeli bir şekilde devam ediyor. Arkadaşlarımın yaptığı simülasyona göre günün sonunda artı eksi tamamlansa bile 18-20 bin arasında süreç tamamlanacak.

"FARK 19 BİN 552"

Oylarımız arasındaki fark 19 bin 552

"FIRSATIM OLSA ANITKABİR'E SENENİN 365 GÜNÜ GİDERİM"

Anıtkabir ziyaretimi bazı medya kuruluşları yanlış bir şey yapmışım ki tartıştırmaya çalışıyorlar. Fırsatım olsa senenin 365 günü Anıtkabir'e gideri. Anıtkabir'e gitmek memleketin birliğine olan saygıdır.

İMZA TARTIŞMASI

Benim imzamı eleştiriyorlar. Televizyonlar buradan çıkıp Levent istikametine gitsinler rakibimin İstanbul'u afişlerle doldurmasına 500 metrede şahit olurlar.

Tekrar uyarıyorum ilçeleri kazanan herkesi tebrik ediyorum. Hayatlarında görmedikleri kadar uyumlu çalışacağız. Keşke Sayın Yıldırım'ın değil de benim fotoğrafımı koysalardı.

"BU SÜREÇ UZAMAMALI"

Her gün başka bir ilçede olacağım. 16 milyonun iradesi bizim için önemli. Toplumun yüzü gülüyor. Biz bir an önce göreve başlamak istiyorum.

"İBB ÇALIŞANLARIMA ÇAĞRI: CEMAATLERE, VAKIFLARA HİZMET ETMEYECEKSİNİZ"

'Şu gruba, şu cemaatlere, şu vakıflara hizmet ediyorum..' Bitti o iş.  Bana hizmet etmeyin. Ben seçildim 5 yıl görevimi yapacağım, sizler İstanbul'a, İstanbullulara hizmet edeceksiniz. Adama, kişiye,kişilere, vakıflara, cemaatlere hizmet etmeyeceksiniz.

Dünyanın en şeffaf belediyesini kuracağım. Şeffaflığı başlatıyoruz, güzel günler geliyor.

"ERDOĞAN'IN BANA GÖRÜŞME BORCU VAR"

Sayın Cumhurbaşkanı, rakibim ile en az 3-4 kere görüştüğünü biliyorum bu süreçte. Buradan söylüyorum bana da en az 3-4 görüşme borcu var

"SEÇİM KURULLARINI TERK ETMEYİN"

Son olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe seçim kurullarını terk etmeme çağrısında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika