İBB Erdoğan’ı dinlemedi: Cumhurbaşkanımızla aynı düşünüyoruz ama...

İBB Erdoğan’ı dinlemedi: Cumhurbaşkanımızla aynı düşünüyoruz ama...

CHP’li Meclis üyesi Hüseyin Sağ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde dün, kot (yükseklik farklılığı) oyunlarına son verilmesi için bir düzenleme teklifi getirdi. AKP’li Meclis üyeleri teklifi reddetti.Cumhurbaşkanı...

CHP’li Meclis üyesi Hüseyin Sağ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde dün, kot (yükseklik farklılığı) oyunlarına son verilmesi için bir düzenleme teklifi getirdi. AKP’li Meclis üyeleri teklifi reddetti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 27 Ocak’taki Şehircilik Şûrası’nda, İstanbul Boğazı’nın felç edildiğini belirterek, “Kot denilen bir olay var. Bununla ne yazık ki müteahhitler acımasız bir şekilde yolsuzluk yapıyor. Kot olayında kesinlikle kotu denizden verme diye bir anlayışı bizim getirmemiz lazım. Bu işi kökünden kazımamız lazım. Bu konularda belediyelerimizin hassas davranması lazım... Bakıyorsun o güzelim Boğaz’da 5, 6, 7 kat binalar. Niye? Kararlı bir duruş sergilenmediği için bunlar oluyor'' demişti.

Erdoğan'ın bu sözlerini hatırlatan CHP’li üye Sağ, “Cumhurbaşkanımızı bu konuda dinleyelim, yakın zamanda da Boğaz’a kıyısı olan ilçelerle ilgili düzenleme yapalım. Kot oyunu ile rant sağlamayalım'' dedi, ancak teklifi reddedildi.

AKP’li Grup sözcüsü Faruk Aydın, “Cumhurbaşkanımızla aynı düşünüyoruz ama koruma kurulu görüşü olmadan, teknik bir çalışma olmadan gündeme alamayız. Bu bir teknik çalışma'' diye konuştu.