İBB'den TÜGVA tepkisi: Hukuki süreç başlatılacağız

İBB'den TÜGVA tepkisi: Hukuki süreç başlatılacağız

Ada Gazetesi, İBB ve Adalar Belediyesi zabıtaları tarafından boşaltılmak istenen kafeteryada zabıta ekipleri ile TÜGVA yetkilileri arasında tartışma çıktığını aktarmıştı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, TÜGVA’nın ismini vermeden yaptığı paylaşımda mahkeme kararı olduğunu buna rağmen tahliye işlemi yapılamadığını belirterek, “Bunu yapan tüm kişi ve kurumlar hakkında hukuki süreç başlatılacaktır” dedi.

Ada Gazetesi, İBB ve Adalar Belediyesi zabıtaları tarafından boşaltılmak istenen kafeteryada zabıta ekipleri ile TÜGVA yetkilileri arasında tartışma çıktığını aktarmıştı. Olay yerine polis çağırıldığı; polis ile İBB zabıtaları arasında çıkan arbedede polise fiziki müdahalede bulunduğu gerekçesiyle İBB Zabıta Müdürü’nün göz altına alındığı ifade edilmişti. 4 saat göz altında kalan müdür ifadesi alındıktan sonra tahliye edildiği de aktarılan bilgiler arasındaydı.

Yaşananların ardından TÜGVA’dan bir açıklama gelmişti.” TÜGVA Adalar İlçe Temsilciliği hakkındaki asılsız iddialara istinaden kamuoyuna duyuruyoruz!” denilen açıklama aynen şöyle:

1633508308215-fa-9-j-7-g-6-vea-apx-y-5.jpg

İBB Sözcüsü Murat Ongun ise kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda TÜGVA’nın imini anmadan, “Bir vakıf, Büyükada Vapur İskelesi'ni, mahkemenin kesin kararına rağmen boşaltmadı, tahliye ise engelleniyor” diye yazdı. Ongun, “Yasaya rağmen bir vakfın İBB’ye karşı savunulması idari usullere aykırı, görülmemiş bir olaydır. Bunu yapan tüm kişi ve kurumlar hakkında hukuki süreç başlatılacaktır” diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem