İbrahim Kalın yalanladı: Gündemde yok

İbrahim Kalın yalanladı: Gündemde yok

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, yazılı bir açıklama yaparak, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gündeminde yeni bir çözüm süreci veya açılım gibi bir konunun olmadığını belirtti.Kalın, açıklamasında şunları...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, yazılı bir açıklama yaparak, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gündeminde yeni bir çözüm süreci veya açılım gibi bir konunun olmadığını belirtti.

Kalın, açıklamasında şunları kaydetti: 

"Sayın Cumhurbaşkanı'mız, hem Başbakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarının eşit haklara sahip bireyler olarak yaşaması için büyük bir mücadele vermiştir. Dini ve etnik kökene dayalı her tür ayrımı reddetmiş ve bunu somut icraatlarıyla ortaya koymuştur. Kürt kardeşlerimiz de diğer bütün bireyler gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşlarıdır. Geçmişin ret, inkar ve asimilasyon politikaları Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde ortadan kaldırılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın gündeminde yeni bir çözüm süreci yahut açılım gibi bir konu yoktur. Kürtler dahil bütün vatandaşlarımızın PKK terör örgütünün zulüm ve baskısından kurtulması için verilen mücadele bundan sonra da kararlılıkla devam edecektir." 

'YENİ BİR ÇÖZÜM SÜRECİ OLABİLİR'
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik dün Habertürk TV'de Kübra Par'ın sorularını yanıtlamış ve seçimden sonra yeni bir çözüm sürecinin gündeme gelebileceğini söylemişti. Çevik "Seçimden sonra yeni bir çözüm süreci olabilir" diye konuşmuştu.