İbrahim Tatlıses'e ihale şoku! CHP’li belediye iptal etti!

İbrahim Tatlıses'e ihale şoku! CHP’li belediye iptal etti!

CHP’li Burhaniye Belediyesi, tepkilerin ardından İbrahim Tatlıses’e verilen tartışmalı ihaleyi iptal ettiğini açıkladı. Belediyeden yapılan açıklamada, ''Daha uygun bir yer seçimi tespiti için çalışma yapılacaktır” denildi.

CHP’li Burhaniye Belediyesi, İbrahim Tatlıses’e verilen zeytinlik alanda yapılacak olan AVM ihalesini iptal etti. Belediyenin sosyal medya hesabından konuyla ilgili yapılan açıklamada “Belediyemizce 23 yıllık kullanım hakkı tesis edilerek yapımı ve işletmesine ait ihalesi yapılan AVM sözleşmesi; idaremizce yeterli rekabet ortamı oluşmadığının değerlendirilmesi ve ayrıca yer seçiminde kamuoyunun hassasiyeti de göz önüne alınarak iptal edilmiştir. Belediyemizce daha uygun bir yer seçimi tespiti için çalışma yapılacaktır” denildi.

Başka biri girdi de biz mi vermedik ihaleyi? 

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ihaleye ilişkin TELE1’e yaptığı açıklamada, “Başka biri girdi de biz mi vermedik ihaleyi” demişti.

Deveciler, ihalenin 23 yıl sonra belediyeye kalacağını söyleyerek şu ifadeleri kullanmıştı: “1985 yılında imara açıldı. Oradan sadece 175 ağaç ağaç sökülecek. Ağaçların bir kısmı ise orada kalacak zaten. Zeytin ağaçları ölmez çünkü. Kararı Resmi Gazete’de yayınladık. Tek firma girdi. 14 Aralık tarihli sayıya da bakılabilir. Başka biri girdi de biz mi vermedik ihaleyi? 150 milyonluk yatırım bu. 23 yıl sonra da belediyeye kalacak.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem