İbrahim Tatlıses'e şok tazminat geldi!

İbrahim Tatlıses'e şok tazminat geldi!

Ekranların sevilen ismi İbrahim Tatlıses o isimle anlaşamadığı için kendisine gelecek olan tazminatla şoke oldu.

Müzik sektöründe birçok başarıya imza atmış olan İbrahim Tatlıses, İbo Show’da eski parçalarını yeniden seslendirmeye başladı.

Ünlü şovmenin bu durumu dikkatlerden kaçmazken milyonlarca kişi o isimle yaşadığı olayı merak etti. O ismin Tatlıses’e dava açtığı ortaya çıkarken sosyal medya kullanıcıları şaşkınlığının önüne geçemedi.

Star TV ekranlarında yeniden boy göstermeye başlayan İbrahim Tatlıses, İbo Show programıyla büyük oranda ses getirmiş ve sevenleri tarafından yakın takibe alınmıştı. Ünlü türkücü hakkında son çıkan haber ise herkesi şaşkına çevirdi. O ismin İbrahim Tatlıses’e dava açtığı ve davanın akıbetinin nasıl devam edeceği milyonların yakından takip ettiği haber başlıkları arasında yer aldı.

İbrahim Tatlıses hakkında çıkan tazminat davası haberi tüm dengeleri alt üst etti. Tatlıses’in İdobay Müzik adındaki şirketine açılan tazminat davasının akıbetinin nasıl bir seyir göstereceği daha şimdiden araştırılan konular arasında yer aldı. Bu davanın ardından binlerce kişi İbrahim Tatlıses’in kazanamadığı takdirde ne kadar ödeyeceğini merak etmeye başladı.

İbrahim Tatlıses’e tazminat davası’nı kim açtı?

İbrahim Tatlıses’e açılan tazminat davası herkesi büyük bir şaşkınlığın içerisine sürükledi. Ünlü türkücüye davayı açan kişinin şair ve yazar olan Rüştü Efe’nin kızı Şirin Nisan Dengiz’in olduğu ortaya çıktı. İbrahim Tatlıses’in İdobay Müzik adlı şirketine dava açan ünlü ismin babasının ‘Batan Gün Kana Benziyor’ adlı eserinin İbrahim Tatlıses’in ‘Yağmurla Gelen Kadın’ albümünde izinsiz kullandığı belirtildi.

Şair ve yazar Rüştü Efe’nin kızı Şirin Nisan Dengiz, babasının ‘Batan Gün Kana Benziyor’ adlı eserini İbrahim Tatlıses’in ‘Yağmurla Gelen Kadın’ adlı albümünde izinsiz kullandığı gerekçesiyle 21.000 TL’lik tazminat davası açtığı belirtildi. Şirin Nisan Dengiz’in avukatı ise “Taraflar arasında arabuluculuk görüşmesi yapılmış fakat bir anlaşma sağlanamamıştır!” sözlerini dile getirdi.

Medya