İbrahim Tatlıses'ten eleştirilere yanıt geldi

İbrahim Tatlıses'ten eleştirilere yanıt geldi

İbrahim Tatlıses, 27 Nisan günü, avukatı aracılığıyla AKP’den milletvekili aday adaylığı için İzmir İl Başkanlığı’na başvurmuştu. AKP'li  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla...

İbrahim Tatlıses, 27 Nisan günü, avukatı aracılığıyla AKP’den milletvekili aday adaylığı için İzmir İl Başkanlığı’na başvurmuştu. AKP'li  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla geçen cumartesi günü İzmir’de gerçekleştirilen mitinge katılan Tatlıses, Erdoğan tarafından sahneye davet edilip ’Yaylalar’ şarkısını söylemişti.

Danışmanı Şule Çınlama ve korumasıyla birlikte AKP İzmir il binasına gelen Tatlıses, parti yöneticileri tarafından karşılandı. Tatlıses, Şengül'ü beklerken, kendisine soru sormak isteyen basın mensuplarına, açıklama yapmayacağını söyledi. İlerleyen günlerde basın açıklaması yapacağını belirten Tatlıses, milletvekilliğine 1’inci bölgeden talip oldu.

TATLISES, ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

Muhalif Haberler'de yer alan habere göre, Tatlıses, mitingdeki konuşma nedeniyle özellikle sosyal medyadan tepki görmesini soran gazetecilere, "Olabilir, çok önemli değil. Biz kendi içimizi, ruhumuzu, dilimizi biliyoruz. O nedenle çok önemli değil" dedi.

AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de, Tatlıses’in nezaket ziyaretinde bulunduğunu belirterek, "Tatlıses aday olur olmayabilir, bilmiyoruz. Siyasette daha yeni. Nasıl bir süreç izleneceği konusunda kendisini bilgilendirdik. Süreç devam ediyor" diye konuştu. Şengül daha sonra konuğunu uğurladı.

Kaynak: Muhalif Haberler

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem