'İç savaşa hazır olun' diyen AKP’li yöneticiye soruşturma

'İç savaşa hazır olun' diyen AKP’li yöneticiye soruşturma

"Referandumda başarısız olursak iç savaşa hazır olun" şeklindeki ifadeleri nedeniyle AKP Manisa İl yöneticisi Ozan Erdem hakkında soruşturma başlatıldı.''Büyük ve Güçlü Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ başlıklı konferansta...

"Referandumda başarısız olursak iç savaşa hazır olun" şeklindeki ifadeleri nedeniyle AKP Manisa İl yöneticisi Ozan Erdem hakkında soruşturma başlatıldı.

''Büyük ve Güçlü Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ başlıklı konferansta konuşan AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem, “Bu referandum oylamasında başarısız olursak iç savaşa hazırlanın. Gerek kendi içimizde, gerek kendi dışımızda kartların yeniden karılacağını, yeniden plan masalarının kurulacağını iyi bilelim'' demişti. AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, "Erdem’in talihsiz açıklaması teşkilatımızın ve partimizin görüşlerini yansıtmadığı gibi hepimizi de üzmüştür. Bu açıklaması nedeniyle Ozan Erdem’in istifası istenmiştir" diye yazılı açıklama yaptı.

SORUŞTURMA AÇILDI
Akhisar başsavcılığı da Erdem hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı’nın yazılı açıklamada "Haberler üzerine, olayın mahiyetini araştırmak ve ilgilinin konuşma içeriğinde suç teşkil eden ifadeler bulunup bulunmadığını tespit etmek için Soma başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

GENEL MERKEZ İSTEDİ
Hürriyet’ten Turan Yılmaz’ın haberine göre ise soruşturma isteği AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’tan geldi.

Erdem’in ''iç savaş’ açıklamasını ''maksadını ve haddini aşan bir görüş’ olarak tanımlayan Ataş, şunları söyledi: 

“Biz demokrasiyle inanan insanlarız. Referandumda vatandaşlarımız tarafından kullanılacak ''Evet’ oylarının da ''Hayır’ oylarının da bizim başımızın üstünde yeri vardır. Anlaşılıyor ki bu arkadaşımız hislerine ve duygularına kapılmış böyle bir açıklama yapmış. Bunu asla kabul etmemiz mümkün değil.''

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem