İçişleri Bakanı Soylu: "Birinci talep kuru gıda kolisi, ikinci talep hijyen ve kişisel temizlik ürünleridir.

İçişleri Bakanı Soylu: "Birinci talep kuru gıda kolisi, ikinci talep hijyen ve kişisel temizlik ürünleridir.

İçişleri Bakanı Soylu: "Birinci talep kuru besin kolisi, ikinci talep hijyen ve kişisel temizlik ürünleridir.

İçişleri Bakanı Soylu: "Birinci talep kuru besin kolisi, ikinci talep hijyen ve kişisel temizlik ürünleridir. Üçüncü gereksinim bahar geldi, yaz geliyor, giysiye gereksinim var"

İçişleri Bakanı Soylu Kahramanmaraş Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı deposunda açıklamalarda bulundu

"Geçici yaşam merkezlerine geçince burada kolilenen bu depolar üstünden depolar üstünden ulaştırılıyor"

-"Deprem bölgelerine dönüşler başladı. Gerek çadır alanlarına olan talepler gerek kişisel çadır talepleri, bilhassa günlük verdiğimiz öğün yemekler devamlı artmaktadır. Bu da gereksinimlerimizi arttırıyor"

"İkinci el giysiyi buralara göndermesin vatandaşlarımız"

"Kahvaltılık ürün istiyoruz. Özellikle yurttaşlarımızdan bu mevzuda destek sunar arzu ediyoruz"

KAHRAMANMARAŞ - Deprem bölgelerine dönüşlerin başladığına dikkat çeken İçişler Bakanı Süleyman Soylu: "Vatandaşlarımızın seferberlik haline ilk gün ki benzer biçimde devam etmeleri en büyük muradımızdır. Birinci talep altını çizerek söylüyorum kuru besin kolisidir. İkinci talep hijyen ve kişisel temizlik ürünleridir. Üçüncü gereksinim bahar geldi, yaz geliyor, giysiye gereksinim var. Rica ediyoruz ikinci el giysiyi yurttaşlarımız buralara göndermesinler" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat ilçesi Kavaklı Mahallesi'nde bulunan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Ana Lojistik deposunda araştırma yapmış olup koordinatör Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile sorumlulardan informasyon aldı. Soylu, daha sonrasında açıklamada bulunmuş oldu.

Şehirdeki tüm yardımların geldiği toplandığı dağıtıldığı lojistik depo da olduklarını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: " Burada 400'e yakın arkadaşımız çalışıyor. Herkes seferber. Öncelikle bu çalışmayı yapan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Aynı zaman da ihtiyaçlar durmuyor. Özellikle geçici yaşam merkezlerine geçince elbette ki buradan istiflenen yardımlar depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Ancak ihtiyaçlar var. Aynı zaman da deprem bölgelerine dönüşler başladı. Biz bunu hissediyoruz. Gerek çadır talepleri ve günlük verdiğimiz yemekler sürekli artıyor" diye konuştu.

"Birinci talep kuru besin kolisi"

İhtiyaçların her geçen gün arttığının altını çizen Bakan Soylu," Burada vatandaşlarımızın seferberlik halinde ilk gün ki gibi devam etmeleri en büyük muradımızdır. En büyük temennimiz, en büyük talebimizdir. Birinci talep altını çizerek söylüyorum kuru gıda kolisidir. İkinci talep hijyen ve kişisel temizlik ürünleridir. Bütün bunlar önümüzdeki sürecin en temel ihtiyacı olarak değerlendirilmektedir. Üçüncü ihtiyaç bahar geldi, yaz geliyor, özellikle evlerini barklarını bırakan vatandaşlarımızın şuanda geçici barınma merkezlerinde yaşayan vatandaşlarımızın veya kiraya çıkacak vatandaşlarımızın, çocukların özellikle bahar ve yazlık kıyafete ihtiyaç var. Rica ediyoruz ikinci el giysiyi vatandaşlarımız buralara göndermesinler. Daha sonraki ihtiyaçlarımız var. Takdir edersiniz ilk günlerde depremzedelerimiz çorba içtiler, bazen öğle yemeklerini öyle gerçekleştirdiler. Ama bizim görevimiz onları çadır ve geçici barınma merkezlerinde mümkün olduğunca standartlarını yükseltmek. Kahvaltı verdiğimiz yerler, veremediğimiz yerler var. Kahvaltılık ürün, çay şeker istiyoruz. Özellikle hayır sahiplerinden vatandaşlarımızdan bu tür destekler istiyoruz. Yine çocukların ve büyüklerin terlik eşofman ihtiyaçları var. Yine bunun yanı sıra ise en önemlisi ise çocuk, kadın ve erkek iç çamaşırı. Burada bu ihtiyaç biraz daha devam edecek gibi. Seferber olan vatandaşlarımızdan taleplerimiz bunlardır" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.