İçişleri Bakanı Soylu: Güven’in katilini HDP’li vekil Kaçmaz’ın evinde yakaladık

İçişleri Bakanı Soylu: Güven’in katilini HDP’li vekil Kaçmaz’ın evinde yakaladık

AKP Cizre eski İlçe Başkanı Güven’in kardeşine yönelik saldırıyı PKK üstlenmişti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK’nın üstlendiği saldırıda yaşamını yitiren Adalet ve Kalkınma Partisi Cizre eski İlçe Başkanı Cihan Güven’in kardeşi Tahir Güven’i öldüren kişinin HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz’ın evinde yakalandığını söyledi.

TBMM Genel Kurulu’nda İçişleri Bakanlığının 2022 yılı bütçe görüşmelerinde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile muhalefet milletvekilleri arasında sert tartışmalar yaşanıyor.

Konuşması sırasında HDP’li milletvekillerinin “Suçişleri Bakanı” yazılı pankartlar açması üzerine Soylu, Cizre’de üç gün önce uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Adalet ve Kalkınma Partisi eski Cizre İlçe Başkanı Cihan Güven'in kardeşi ve Meman Aşireti'nin lideri Tahir Güven’le ilgili konuştu.

Soylu, “Güven’in katilini HDP’li milletvekili Hüseyin Kaçmaz’ın evinde yakaladık” deyince Hüseyin Kaçmaz, kürsüye yöneldi. Bu sırada HDP’li milletvekilleri de tepki gösterirken diğer vekiller araya girdi. Soylu, “Hepsinin hesabını vereceksiniz, sizi onlar da kurtaramayacak. Kürtler sizden nefret ediyor. Katliamın hesabını vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

Eray GÖRGÜLÜ / T24

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika