İclal Aydın’ın Üç Kız Kardeş kitabı dizi oluyor

İclal Aydın’ın Üç Kız Kardeş kitabı dizi oluyor

İclal Aydın'ın Üç Kız Kardeş kitabını Süreç Film dizi yapacak.

İclal Aydın’ın Üç Kız Kardeş kitabının dizi çalışmaları başladı.

Daha önce D Productions’ın masasında olan projeyi Süreç Film çekecek.

İclal Aydın’ın Türkân, Dönüş ve Derya adlı üç kardeşin etkileyici hikâyesini anlatan dizi film için cast çalışmaları başladı.

b4d7e551-6b79-4a06-aa61-acc47abb4d87.jpeg

Dizinin yönetmen koltuğunda Altın Portakallı yönetmen Emre Kavuk oturacak. Kavuk “Siyah At” kod adlık filmi bitirir bitirmez diziyi çekmeye başlayacak.

“Üç Kız Kardeş” dizinin senaryosunu Ayşe Işıkmen yazıyor. Dizi Kanal D’de ekrana gelecek.

Üç Kız Kardeş kitabı hakkında:

Bir zamanlar, bir ülkenin en güzel denizine bakan bir evde üç kız kardeş yaşardı. İsimleri Türkan, Dönüş ve Derya idi. Babaları Sadık Bey ve anneleri Nesrin Hanım’la birlikte geceleri kucak kucağa oturur, gelecekte onları bekleyen şahane yılların hayallerini kurarlardı.

Türkan, Dönüş ve Derya’nın, Ayvalık’ın çam kokulu sokaklarında geçen masal gibi çocukluğu, onları yetişkin dünyasının acımasızlığına hazırlamamıştı belki. Hiçbir hayatın, hiçbir seçimin göründüğü kadar kolay olmadığını, bazen en büyük, en akla gelmeyecek sırların en güvendiklerimizin kalbinde saklandığını, en korkulacak hastalıkların gün gelip geçmişi derleyip toplayabileceğini anlamak zaman istiyordu.

Ve zamanın ilaç olmadığı bir yara var mıydı dünyada?

Ayvalık’ın denize uzanan taş sokaklarından, nice yaşamlar görüp geçirmiş zeytin ağaçlarından, hayatın kaynağından akan suyundan, eski evlerinden doğmuş bir aile hikayesi Üç Kız Kardeş. Bir mutsuzluk hikayesi değil; neşeli günleri yad ede ede iyiliğe dönüşün hikayesi. İyileşmenin yolculuğu…

Medya