İddia: Sezgin Baran Korkmaz'a ödül veren Habertürk muhabirinin kardeşi, Korkmaz'ın yalısında personel

İddia: Sezgin Baran Korkmaz'a ödül veren Habertürk muhabirinin kardeşi, Korkmaz'ın yalısında personel

Sezgin Baran Korkmaz'a 'Yılın İyi İnsanı' ödülü veren Habertürk muhabiri Emrah Doğru'nun kardeşi Adnan Doğru'nun, Korkmaz'ın yalısında çalıştığı öne sürüldü.

Habertürk Muhabiri Emrah Doğru, kara para aklama suçlamasıyla Avusturya'da ABD'nin talebi üzerine yakalanan Sezgin Baran Korkmaz'la röportajlar yapıyordu. Doğru, aynı zamanda İnsanlık Dergisi'nin genel yayın yönetmenliği görevini de yürütüyordu. Bu dergide Sezgin Baran Korkmaz'a "Yılın İyi İnsanı" ödülü verilmişti.

Haberalternatif.com'da yer alan Celal Eren Çelik imzalı habere göre; Habertürk Muhabiri Emrah Doğru'nun kardeşi Adnan Doğru da Sezgin Baran Korkmaz'ın yalısında çalışan bir personel.

İddiaya göre; Emrah Doğru’nun kardeşi Adnan Doğru’nun üniversite mezunu olduğu ancak Korkmaz’ın yanında sadece ağabeyi Emrah Doğru’nun “hatrı” için iş verildiği ve Sezgin Baran Korkmaz’ın yalısındaki ofisin işlerini yürüttüğü ifade ediliyor.

Öte yandan haberde, Sezgin Baran Korkmaz'ın Habertürk'teki birtakım irtibatlarını da Emrah Doğru üzerinden sağladığı da iddia edildi.

Etiketler :