İhraç süreci başlatılan AKP'li Özdağ konuştu: Dalkavukluğun son bulmasını istedik

İhraç süreci başlatılan AKP'li Özdağ konuştu: Dalkavukluğun son bulmasını istedik

Partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevkine karar verilen eski AKP milletvekili Selçuk Özdağ, AKP içindekilerin kendisine "Susun"

Partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevkine karar verilen eski AKP milletvekili Selçuk Özdağ, AKP içindekilerin kendisine "Susun" dediğini belirterek, "Lider sultasının, dalkavukluğun son bulmasını istedik" ifadesini kullandı.

Dün gerçekleşen AKP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevkine karar verilen eski AKP milletvekili Selçuk Özdağ, kendisine iletilmiş bir tebligatın olmadığını söyledi.

İhraç istemine kadar parti içinde eleştirilerini sürdürdüğünü söyleyen Özdağ kararın kendisine ulaşmasının ardından savunma yapıp yapmayacağına karar vereceğini bildirdi. Eleştirilerine karşılık olarak AKP içindekilerin kendisine "Susun" dediğini söyleyen Özdağ, "Lider sultasının, dalkavukluğun son bulmasını istedik" dedi.

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdürdüğü bildirilen eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve ekibinden üç kişi AKP'den ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

AKP'de önemli görevlerde bulunan Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ ve Abdullah Başçı son dönemde partilerine karşı yaptıkları muhalif çıkışlarla gündeme gelmişti.

Özdağ'dan açıklama: Dalkavukluk son bulsun istedik

"Kendisinin parti içi mücadele verdiğini söyleyen Özdağ, Bu dönemde eleştirilerde bulunduk, partinin fabrika ayarlarına dönmesini istedik. Hizmet eden partinin hizmetleri sürsün, artsın istedik. Çoğunluk dayatmasına karşılık olarak çoğulculuğun öne çıktığı bir parti istedik. Parti içinde adalet ve hukukun üstünlüğünü savunduk ancak bize 'Susun' dediler."

"Çıkmamış candan ümit kesilmez"

Kendilerine ulaşmış bir yazılı tebligat olmadığını söyleyen Özdağ savunma yapıp yapmayacağına tebligatı gördükten sonra karar vereceğini söyledi. Özdağ, "Çıkmamış candan ümit kesilmez" ifadesini kullandı.