İki Çelik'ten 2 farklı Kaftancıoğlu değerlendirmesi

İki Çelik'ten 2 farklı Kaftancıoğlu değerlendirmesi

Eski AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik: Kaftancıoğlu kararı yanlış / AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Bizi ve Cumhurbaşkanımızı yargı kararının arkasındaki etiket olarak görüyorlar.

Canan Kaftancıoğlu hakkında Danıştay'ın aldığı karara tepkiler büyüyor.
Bu tepkiler tıpkı AK Parti'nin kuruluşunda yer alan 'eskiler' ile 'yeniler' arasındaki kavga kadar belli olmaya başladı. 
AK Parti kurucuları içinde yer alan, yıllarca Milli Eğitim Bakanlığı ve AK Parti Sözcülüğünü yapan Prof. Dr. Hüseyin Çelik, karara tepki gösterdi.
Yeni bir kitap çıkarma hazırlığı içinde olan Hüseyin Çelik sosyal medya hesabından şu açıklama yaptı:

Türk Siyasi tarihi, siyasetçilerin ya asker sopasıyla ya da yargı sopasıyla tedip edilmesinin ibret dolu örnekleriyle doludur. Zaman, bu çabaların hep ters teptiğini göstermiştir.
Sayın Kaftancıoğlu’nun siyasi çizgisinin hep karşısında oldum ancak son karar çok yanlış olmuştur.

AK Parti'nin şimdiki Sözcüsü Ömer Çelik ise karardan Erdoğan ve partisinin ilgisini olmadığını iddia ederek yargıyı işaret etti. 

"Karar yayınlanır yayınlanmaz cumhurbaşkanımızı ve partimizi suçladılar. Dosyanın içeriğini kimse bilmiyor. Hukukçular çıkıp görüşlerini söylesin. Nerede bir yargı kararı çıksa cumhurbaşkanımızı, partimizi hedef gösteriyorlar. Bazı davalardan beraat etmiş, diğerlerini onamış. Neyi bozmuş, neyi onamış buna bakmak lazım. Bizi ve Cumhurbaşkanımızı yargı kararının arkasındaki etiket olarak görüyorlar. Yargı kararını herkes dosyaya bakarak konuşsun. "

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika