İki grup arasında kız kavgası 1 ölü, 1 yaralı

İki grup arasında kız kavgası 1 ölü, 1 yaralı

Olay, saat 22.00 sıralarında Sille Parsana Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde meydana geldi.İddiaya göre, 20 yaşındaki Ahmet Kahraman 3 yıl önce ilişki yaşadığı kız arkadaşına sosyal medya üzerinden mesajlar attı. Kız...

Olay, saat 22.00 sıralarında Sille Parsana Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde meydana geldi.

İddiaya göre, 20 yaşındaki Ahmet Kahraman 3 yıl önce ilişki yaşadığı kız arkadaşına sosyal medya üzerinden mesajlar attı. Kız arkadaşının rahatsız edildiğini öğrenen 17 yaşındaki S.Y. ise sosyal medyadan karşılık vererek Kahraman ile küfürleşti. Kahraman ve S.Y. bu meseleyi konuşmak üzere randevulaştı. Ahmet Kahraman buluşma yerine arkadaşı 19 yaşındaki Eren Tunç ile S.Y de kardeşi 16 yaşındaki Y.E.Y ile birlikte geldi.

BIÇAKLAYIP KAÇTILAR
İki grup arasındaki konuşma kısa sürede küfürleşmeye daha sonra da kavgaya dönüştü. Kavga sırasında Y.E.Y. yanında getirdiği bıçakla Ahmet Kahraman'ı göğsünden, Eren Tunç'u da sağ bacağından bıçaklayarak olay yerinden kaçtı. Kanlar içinde yerde kalan iki arkadaş, yoldan geçen sürücülerin yardımıyla Beyhekim Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ahmet Kahraman burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Eren Tunç'un ise durumunun iyi olduğu belirtildi.

Olayla ilgili çalışma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri şüpheliler S.Y. ve Y.E.Y'yi kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler kendilerini görüntüleyen basın mensuplarının, Neden bıçakladınız sorusuna, gülerek karşılık verdi. Şüpheliler işlemleri için Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. 

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

">