'İktidarı ele geçirme operasyonuna hazır olun!'

'İktidarı ele geçirme operasyonuna hazır olun!'

Kendi devlet başkanı ilan eden Venezüella Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, halka iktidarı ele geçirme operasyonuna hazır olma çağrısı yaptı.

Kendi devlet başkanı ilan eden Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, halka iktidarı ele geçirme operasyonuna hazır olma çağrısı yaptı.

Guaido, "Özgürlük operasyonuna başlamanın ve iktidar gasbını nihai olarak sonlandırmak için azami baskı uygulamanın vakti geldi" dedi.Guaido, herkesin bu mücadelede kendi rolü olacağını savundu.

ARAÇ AKIŞINI DURDURMA ÇAĞRISI YAPILMIŞTI

ABD destekli Venezuela muhalefeti, Juan Guiado'nun 16 Mart'ta açıkladığı ve sivil itaatsizlik eylemleri içeren 'Özgürlük Operasyonu' çerçevesinde yeni sokak eylemlerine başlamıştı.

Ulusal Meclis'ten yapılan açıklamada, Guaido tarafından ilan edilen söz konusu eylem planına işaret edilerek "Barışçıl, disiplinli ve organize" bir şekilde "Devlet başkanlığı gasbının bitirilmesi için" 16.00 — 18.00 saatleri arasında Venezuellalılardan otobüs durakları ve trafik ışıklarında toplanarak araç akışını durdurmaları çağrısı yapılmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya