İlyas Salman: Paraları bitirdiler, açıkça ‘Biz yedik’ diyemiyorlar

Op. Dr. Adnan Bağrıaçık'ın 'Sağlık Gündemi'ndeki konuğu sinema oyuncusu İlyas Salman oldu.

Devletin pandemi sürecinde sanatçılar ile ilgili bir şey yapmadığını söyleyen Salman, iktidarı "Paraları yediler bitirdiler, açıkça çıkıp vatandaşın karşısına biz yedik diyemiyorlar" sözleriyle eleştirdi.

TELE1'de Op. Dr. Adnan Bağrıaçık'ın 'Sağlık Gündemi'ndeki konuk olan sinema oyuncusu İlyas Salman iktidarın pandemi politikasını eleştirdi. Devletin süreç boyunca sanatçılara herhangi bir destek bulunmadığını belirten Salman, "Devlet devletliğini yapmıyor. Biz eleştirdiğimiz zaman da karımıza çıkıyor. Sanatçılar sanat yapamıyor, buna devletin mutlaka çare bulması gerekiyor.

Devlet halkın hizmetçisidir" dedi. AKP’nin sanatçılar için yaptığı 1000 TL'lik yardımla "Bununla ne yapılabilir?" diye soran Salman, iktidarı "Paraları yediler bitirdiler, açıkça çıkıp vatandaşın karşısına biz yedik diyemiyorlar" sözleriyle eleştirdi.

"İçinde bulunduğumuz durumu özetlemek istiyorum" Salman, Ahmet Haşim'in 'Merdiven' şiirini okudu: "Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenlerden Eteklerinde güneş rengi bir yığın yaprak Ve bir zaman bakacaksın semaya ağlayarak… Sular sarardı… Yüzün perde perde solmakta Kızıl havaları seyret ki akşam olmakta… Eğilmiş arza, kanar, muttasıl kanar güller Durur alev gibi dallarda kanlı bülbüller Sular mı yandı? Neden tunca benziyor mermer? Bu bir lisân-ı hafîdir ki rûha dolmakta Kızıl havaları seyret ki akşam olmakta…"

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem