İmamoğlu: Bilgi kirliliğinin önüne geçmek için sonuçları paylaşacağım

İmamoğlu: Bilgi kirliliğinin önüne geçmek için sonuçları paylaşacağım

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu, yeniden sayılan oyların ardından oluşan kafa karışıklığını gidermek için periyodik olarak güncel durumu açıklayacağını...

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu, yeniden sayılan oyların ardından oluşan kafa karışıklığını gidermek için periyodik olarak güncel durumu açıklayacağını duyurdu. Avrasya Araştırma Başkanı ise "Oyların tümü bile sayılsa 2.500 oy azalmaz" dedi.

31 Mart akşamı açıklanan sonuçlara göre en yüksek oyu alan CHP Adayı Ekrem İmamoğlu, AK Parti’nin itirazları neticesinde İstanbul’da oyların yeniden sayılmasının yarattığı kafa karışıklığını gidermek adına Yıldırım ile arasındaki oy farkı bilgisini aralıklı olarak paylaşacağını duyurdu.

İmamoğlu, “Kamuoyunda oluşturulan bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve bu sürecin şeffaf ilerlemesi için periyodik olarak YSK resmi sonuçlarını sizinle paylaşacağım. Lütfen bu konudaki paylaşımlarımı veri alınız,” ifadelerini kullandı.

AVRASYA ARAŞTIRMA BAŞKANI: HEPSİ SAYILSA BİLE AZALMAZ

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz ise sosyal medya hesabından durumu şöyle değerlendirdi:

"Fark 18871 Geçersiz oyların %40 kadarı sayıldı sadece 1064 oy farketti. Yani hepsi sayılsa 2500 kadar bile azalmayacak."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika